google-site-verification=5hWSVQ193mCqPdre_SIGMP_ZjIHTvMflXnJnBO_Q35o دانلود نمودارها و نرم افزار محاسباتی سایکرومتریک Ashrae Psychrometric
مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)

دانلود نمودارها و نرم افزار محاسباتی سایکرومتریک Ashrae Psychrometric
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : دو شنبه 21 تير 1395

بیشتر فرآیندهای تهویه مطبوع ناشی از تغییر در انرژی هوا است، بطوریکه دو عامل اصلی آن تغییر دما و تغییر رطوبت موجود در هوا می باشد. رابطه بین دما، رطوبت و انرژی به خوبی در نمودار سایکرومتریک نشان داده می شود. نمودار سایکرومتریک، یک ابزار استاندارد و کاربردی است که برای نشان دادن رابطه هوا، رطوبت و انرژی استفاده می شود. اگر ما مسئول طراحی یا نگهداری از سیستم تهویه مطبوع یک ساختمان باشیم، آگاهی از مفاهیم مرتبط با تهویه مطبوع و فرآیندهای مربوطه روی نمودار سایکرومتریک کار ما را بسیار آسان می نماید. در نگاه اول کار با نمودار تا حدی مشکل به نظر می رسد ولی بعد از آشنایی با ساختار این نمودار، درک رابطه بین مولفه های موثر در آن بسیار ساده تر می شود. پس از شناخت اولیه با این نمودار، خواهیم دید که این ابزار می تواند راهکاری مناسب برای بهینه سازی فرآیندهای تهویه مطبوع در ساختمان به کار گرفته شود.

منحنی مشخصات هوا یا همان دیاگرام سایکرومتریک، دیاگرامی است که شامل تمام پارامترهای قابل اندازه گیری هوا می­ باشد. نمودار سایکرومتریک در زمان محاسبات هواسازها و فن کویل ها بسیار پر کاربرد می باشد. 8 کمیت اصلی نمودار سایکرومتریک عبارتند از:

 1. دمای خشک  Dry-bulb Temperature
 2. دمای مرطوب Wet-bulb Temperature
 3. دمای نقطه شبنم Dew point Temperature
 4. رطوبت نسبی Relative Humidity
 5. رطوبت مخصوص Specific Humidity
 6. حجم مخصوص Specific Volume
 7. آنتالپی مخصوص Specific Enthalpy
 8. ضریب حرارت مخصوص

برنامه معروف و کاربردی Ashrae Psychrometric با محیط کاری ساده و فوق العاده روان شما را از دیگر نرم افزارهای محاسباتی سایکرومتریک چارت بی نیاز می نماید.

** توجه: لازم به ذکر است که به همراه نرم افزار بالا، تعدادی از نمودارهای سایکرومتریک شرکت های معتبر در زمینه تاسیسات به ترتیب زیر برای دانلود قرار داده شده است:

 • YORK Chart
 • TRANE Chart
 • McQuay Chart
 • JCI Chart
 • Carrier Chart
 • ASHRAE Psychrometric Chart
 • Psychrometric Charts

جهت دانلود نمودارها و نرم افزار محاسباتی سایکرومتریک Ashrae Psychrometric، بر لینک زیر کلیک نمایید:

دانلود نمودارها و نرم افزار محاسباتی سایکرومتریک Ashrae Psychrometricنظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه::: موضوعات مرتبط: پکیج ویژه و نرم افزارهای کاربردی، ،


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.