google-site-verification=5hWSVQ193mCqPdre_SIGMP_ZjIHTvMflXnJnBO_Q35o پروژه با عنوان: بررسی و آنالیز اثر تراوش دوبعدی آب در سدهای خاکی به روش تفاضل محدود و روش المان محدو
مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)

پروژه با عنوان: بررسی و آنالیز اثر تراوش دوبعدی آب در سدهای خاکی به روش تفاضل محدود و روش المان محدو
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : دو شنبه 31 خرداد 1395

در سدهای خاكی بعد از آبگیری و در طول بهره‌برداری سد، مسیرهای جریان حالت پایدار (Steady State) در بدنه سد ایجاد می‌شود، تا وقتی كه سطح مخزن در یك تراز ثابت بماند مسیرهای جریان نیز ثابت خواهند بود. در صورتی كه تراز آب در مخزن سد در رقوم نرمال باشد، بیشترین دبی خروجی از بدنه سد و پی آن وجود خواهد داشت. آنچه كه در تراوش آب از بدنه سد و پی آن حائز اهمیت است دبی خروجی از بدنه سد و گرادیان هیدرولیكی ایجاد شده در هسته و پی می‌باشد.

پروژه بررسی و آنالیز اثر تراوش دوبعدی آب در سدهای خاکی به روش تفاضل محدود و روش المان محدود، حل نمونه سئوال مربوط به تراوش دو بعدی آب در سدهای خاکی می باشد که به دو روش تفاضل محدود و المان محدود حل شده است و در نهایت این دو روش با هم مقایسه گردیده است.

* توجه: پروژه بالا با فرمت pdf، به زبان فارسی، 14 صفحه، به همراه فایل های پیوست (فایل MATLAB، فایل Excell و فایل نرم افزار Surfer) گردآوری شده است.

* توجه: لازم به ذکر است که به همراه فایل پروژه بالا، موارد زیر نیز جهت دانلود قرار داده شده است:

فایل 1 - مقاله با عنوان: بررسی کارایی پرده آب بند با استفاده از روش تحلیل تراوش در سد مخزنی استلج قزوین

فایل 2 - مقاله با عنوان: ارزیابی تراوش در سدهای خاكی با استفاده از اندازه گیری دما

فایل 3 - مقاله با عنوان: بررسی و آنالیز اثر تراوش در سدهای خاکی با طراحی دیوار آب بند

فایل 4- پروژه با عنوان: سمینار سدهای خاکی (با فرمت powerpoint، به زبان فارسی، 137 اسلاید)

فایل 5 - فیلم با عنوان: نتیجه آنالیز تراوش در حالت افت سریع مخزن (Rapid drawdown)

فایل 6 - جزوه با عنوان: آشنایی با سدهای خاکی (به زبان فارسی، 44 صفحه، با فرمت pdf)

فایل 7 - کتاب با عنوان: راهنمای نرم افزار Seep/W، آنالیز تراوش (به زبان انگلیسی،  1022 صفحه، با فرمت pdf)

نرم افزار Seep/W یکی از نرم افزارهای مجموعه GeoStudio است که برای آنالیز تراوش (Seepage Analysis) به کار می رود. اساس کار این نرم افزار بر پایه روش المان محدود (Finite Element Method) بوده و برای حل مسائل تراوش در انواع سدها (تراوش از بدنه و تراوش از پی)، کانال ها و تاسیساتی که نشت آب از آنها برای ما حائز اهمیت است به کار می رود. شکل زیر نتیجه آنالیز را برای حالت تراوش پایدار نشان می دهد.

برای انجام تحلیل پایداری شیروانی ها لازم است این کار در حالات مختلف تراز مخزن و از جمله حالت افت سریع مخزن انجام شود. لذا لازم است ابتدا آنالیز تراوش انجام شده و آنالیز پایداری بر اساس نتیجه آنالیز تراوش صورت پذیرد. نرم افزار GeoStudio این امکان را برای ما فراهم می کند که یکی از زیر نرم افزارها به عنوان Parent نرم افزار دیگر قرار داده و از نتیجه آنالیزهای Parent جهت انجام تحلیل های مورد نیاز استفاده کنیم. در فایل 5 (از فایل های پیوست) فیلم نتیجه آنالیز تراوش در حالت افت سریع مخزن (Rapid drawdown) نمایش داده شده است. در این حالت از آنالیز لازم است شرایط مرزی بالادست به گونه ای تعریف شود که در زمان های متفاوت مخزن در ترازهای مختلفی قرار داشته باشد. به این منظور لازم است این ترازها بر اساس بدترین شرایطی که در هنگام بهره برداری مخزن سد امکان وقوع دارد، تعیین شود.

 

جهت دانلود پروژه بررسی و آنالیز اثر تراوش دوبعدی آب در سدهای خاکی به روش تفاضل محدود و روش المان محدود به همراه فایل های پیوست، بر لینک زیر کلیک نمایید:

بررسی و آنالیز اثر تراوش دوبعدی آب در سدهای خاکی به روش تفاضل محدود و روش المان محدودنظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه::: موضوعات مرتبط: پروژه و مقالات متلب MATLAB، ،


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.