google-site-verification=5hWSVQ193mCqPdre_SIGMP_ZjIHTvMflXnJnBO_Q35o آموزش کتیا، جزوه آموزش محیط ارگونومی Human Builder در نرم افزار کتیا CATIA
مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)

آموزش کتیا، جزوه آموزش محیط ارگونومی Human Builder در نرم افزار کتیا CATIA
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : سه شنبه 14 ارديبهشت 1395

 

ارگونومی، به بیان ساده روشی است که نیازها، توانائی ها و محدودیت های جسمی و ذهنی انسان را کانون اصلی طراحیِ محصولاتِ مورد استفاده، مشاغل و محیط اطراف او قرار می دهد، تا ضمن تأمین آسایش، سلامت و ایمنی، موجب افزایش کارائی او گردد.

دانش ارگونومی (که در ایالات متحده آمریکا، مهندسی عوامل انسانی نیز نامیده می شود) شصتمین سالگرد تولد خود را در سال 2009 میلادی جشن گرفت. با این وجود، مطالعۀ اثر متقابل انسان و محیط کارش، در مکتوبات اوایل قرن شانزده میلادی نیز دیده می شود. حتی واژه ارگونومی، متشکل از دوکلمه یونانیِ  "اِرگون" به معنای "کار" و "نُموس" به معنای "قانون" ، درسال ۱٨۵۷ میلادی به منظور تأکید بر علمِ کار ابداع گردیده بود. اما همان طور که اشاره گردید، کمی بیش از نیم قرنِ پیش، زمانی که در جنگ جهانی دوم، دانشمندان، سیستم های پیشرفته، اما در مجموع کم فایده ای را به دلیل در نظر نگرفتن شرایط نظامیان استفاده کنند طراحی کردند، ارگونومی در قالب یک دانش حائز اهمیت مطرح گردید. با گذشت زمان این مطلب آشکارتر گشت که افزایش کارائی و ایمنی در محصولات و سیستم ها، منوط به در نظر گرفتن طیف وسیعی از عوامل محیطی و انسانی است، که این آگاهی، دانش ارگونومی را درطول سالیان به جایگاه امروزی خود سوق داده است.                        

ارگونومی به عنوان یک دانش نوپا، تکیه بر تحقیقاتِ انجام گرفته در بستر علومی نظیر روانشناسی، فیزیولوژی، آناتومی، بیو مکانیک، طراحی و آنتروپومتری (علم اندازه گیر یا ابعاد بدن) دارد. به همین دلیل امروزه شاهد مشارکت و تعامل طیف گسترده ای از تخصص ها، به طور مثال مهندسی صنایع، طراحی صنعتی، مهندسی ایمنی، شاخه های مختلف علوم پزشکی و پیراپزشکی، روان شناسی و معماری، در پیشرفت و گسترش روز افزون این دانش هستیم.

با توجه به اینکه امروزه اغلب محصولات ابتدا به وسیله نرم افزارهای مهندسی همچون نرم افزار CATIA طراحی شده و سپس به مراحل نهایی تولید می رسند لزوم وجود نرم افزاری برای محاسبه ارگونومی لازم و ضروری است که نرم افزار کتیا به عنوان یکی از قوی ترین نرم افزارهای مهندسی این کار را به طور کامل انجام می دهد.

جزوه آموزش محیط ارگونومی Human Builder در نرم افزار کتیا CATIA مشتمل بر 56 صفحه، در 4 فصل، تایپ شده، به همراه تصاویر رنگی با فرمت pdf، به ترتیب زیر گردآوری شده است:

فصل اول:

* محیط Human Builder

* مشخصات آدمک در درخت طراحی

* دستور Forward Kinematics

فصل دوم:

* تعیین موقعیت آدمک با استفاده از Compass

* حالت های استاندارد آدمک

* کپی کردن آدمک

* حرکت دادن اعضای آدمک با ابزار Inverses Kinematics

فصل سوم:

* آشکار نمودن برخوردها

* تغییر صدای برخورد در نرم افزارCATIA

* مشاهده محیط کاری از دیدگاه آدمک

* معرفی جعبه ابزار Constraint Manikin

* نشاندن آدمک بر روی صندلی خودرو

فصل چهارم:

* متحرک سازی و شبیه سازی عملیات آدمک

* محیط آنتروپومتری در CATIA

جهت دانلود جزوه آموزش محیط ارگونومی Human Builder در نرم افزار کتیا CATIA بر لینک زیر کلیک نمایید:

آموزش کتیا، جزوه آموزش محیط ارگونومی Human Builder در نرم افزار کتیا CATIAنظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه::: موضوعات مرتبط: Ergonomic Design، ،


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.