google-site-verification=5hWSVQ193mCqPdre_SIGMP_ZjIHTvMflXnJnBO_Q35o آموزش آباکوس، مجموعه جزوات آموزشی و پروژه تحلیلی نرم افزار آباکوس ABAQUS
مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)

آموزش آباکوس، مجموعه جزوات آموزشی و پروژه تحلیلی نرم افزار آباکوس ABAQUS
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : دو شنبه 13 ارديبهشت 1395

 

 

CATIA یک نرم افزار با قابلیت بسیار بالا برای تولید یک محصول از مرحله طراحی تا بسته بندی می‌باشد که دارای محیط‌های متنوع در زمینه‌های CAD/CAM/CAE است. خصوصیت اصلی CATIA توانمندی گرافیکی و شبیه‌سازی قوی این نرم‌افزار است اما تحلیل‌گر ضعیف آن باعث می‌شود که کاربران برای عملیات CAE از نرم افزار‌های دیگر با تحلیل‌گر قوی استفاده کنند. برای این منظور نیاز بود که طرح را به نرم‌افزار تحلیل انتقال دهند و تفاوت بین اساس گرافیکی دو نرم افزار در بسیاری از موارد باعث اشکال در باز‌خوانی فایل در نرم افزار تحلیل از جمله در شناسایی سطوح و مرزهای قطعه می‌شد از این رو شرکت‌های بزرگ برای اینکه نیاز به یک نرم افزار برای کل فرآیند داشتند به نرم افزار‌های دیگری که مانند ProEngineering  رو می‌آوردند.

شرکت Dassualt System (صاحب امتیاز CATIA) برای کارهای CAE خود نرم افزار Abaqus را از شرکت SIMULIA خریداری نمود. نرم افزار Abaqus یک نرم افزار بسیار قوی در زمینه تحلیل المان‌محدود در زمینه‌های استاتیکی، دینامیکی و ترمودینامیکی است و قابلیت تحلیل با اکثر تئوری‌های المان‌محدود را داراست. اما مشکل عمده این نرم افزار قابلیت‌های گرافیکی پایین و عدم سهولت در ترسیم با آن می‌باشد. شرکت  Dassualt با ایجاد ارتباط بین دو نرم افزار، نرم افزار جدیدی با نام  Abaqus for CATIA ارائه نمود. در  Abaqus for CATIA دو محیط کاری به نام‌های  Abaqus Structural Analysis و Abaqus Thermal Analysis به محیط‌های ANALYSIS  کتیا اضافه شده. در این محیط‌ها ابزار‌هایی متشکل از ابزار‌های تحلیل خود کتیا و ابزار‌های مورد نیاز در ABAQUS گنجانده شده و بدین وسیله می‌توان از ویژگی‌های ترسیمی در کتیا و همچنین هسته حل‌گر قوی ABAQUS به طور همزمان بهره برد. بدین وسیله کتیا تبدیل به یک نرم افزار بسیار قوی در همه زمینه‌های CAD/CAM/CAE  می‌شود.

* جزوه آموزش نرم افزار آباکوس برای کتیا ABAQUS for CATIA مشتمل بر 30 صفحه، به زبان انگلیسی، تایپ شده، به همراه تصاویر آموزشی محیط نرم افزار، با فرمت PDF توسط دکتر نادر زمانی از دانشگاه ویندسور گردآوری شده است.

* علاوه بر جزوه آموزش نرم افزار آباکوس برای کتیا ABAQUS for CATIA شما کاربران عزیز می توانید جزوه آموزشی 4 تمرین تحلیلی نرم افزار آباکوس ABAQUS به زبان فارسی، تایپ شده، 42 صفحه، که توسط مهندس قیاسی به ترتیب زیر گردآوری شده است را دانلود نمایید:

تمرین 1: بررسی تمرکز تنش

تمرین 2: مراحل طراحی تیر یک سر گیردار

تمرین 3: بررسی ارتعاشات یک سیستم لوله

تمرین 4: تحلیل خطی کمانش یک صفحه

* همچنین علاوه بر مطالب آموزشی بالا یک پروژه ویژه با عنوان پروژه تحلیل تابلوی تبلیغاتی تحت بار نوسانی با آباکوس ABAQUS جهت دانلود قرار داده شده است. این پروژه مشتمل بر 21 صفحه، تایپ شده، به همراه روابط ریاضی و فرمول های کاربردی و تصاویر تک تک مراحل، توسط مهندس یوسفی با فرمت word جهت دانلود قرار داده شده است.

امیدواریم توانسته باشیم گوشه ای از درخواست های شما کاربران عزیز را تامین نموده باشیم.

جهت دانلود محصولات با عناوین زیر:

* جزوه آموزش نرم افزار آباکوس برای کتیا ABAQUS for CATIA

* جزوه آموزشی 4 تمرین تحلیلی نرم افزار آباکوس ABAQUS 

* پروژه تحلیل تابلوی تبلیغاتی تحت بار نوسانی با آباکوس ABAQUS

بر لینک زیر کلیک نمایید:

آموزش آباکوس، مجموعه جزوات آموزشی و پروژه تحلیلی نرم افزار آباکوس ABAQUSنظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه::: موضوعات مرتبط: نرم افزار ABAQUS، ،


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.