google-site-verification=5hWSVQ193mCqPdre_SIGMP_ZjIHTvMflXnJnBO_Q35o آموزش اینونتور، کتاب آموزش جامع نرم افزار اینونتور Autodesk Inventor
مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)

آموزش اینونتور، کتاب آموزش جامع نرم افزار اینونتور Autodesk Inventor
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : دو شنبه 13 ارديبهشت 1395

 

نرم افزار Inventor یکی از کامل ترین نرم افزارهای طراحی ماشین آلات و مکانیزم های پیچیده می باشد. توانایی این نرم افزار باعث شد که در سال 2006-2007 پرفروش ترین نرم افزار مدلینگ در جهان نام بگیرد. این نرم افزار همراه با دیگر محصول معروف کمپانی Autodesk یعنی AutoCAD و Mechanical desktop به بازار عرضه شد و از آن تاریخ به بعد Inventor , کم کم جای خود را در میان کاربران این رشته باز کرد. خصوصاً سازگاری کامل این نرم افزار با CAD یکی از علل موفقیت آن بود. چرا که برای شرکت هایی که نقشه های قدیمی خود را با AutoCAD کار کرده بودند عامل سازگاری کامل نرم افزارهای مدلینگ جدید بسیار مهم بود.

همچنین پشتیبانی این نرم افزار از نقشه های مدل شده توسط Mechanical desktop یکی دیگر از عوامل موفقیت آن است. شاید یکی از بارزترین مشخصه هایی که بتوان نرم افراز Inventor به عنوان بهترین نرم افراز مهندسی مکانیک برشمرد، محیط طراحی مهندسی خاصی می باشد که جهت طراحی سایر قطعات یک ماشین، از جمله چرخ دنده ها (ساده، ماریچ، مخروطی) و سیستم های انتقال قدرت دیگر (تسمه تایم، تسمه V ، شکل چرخ زنجیر)، سایر قطعات اتصلالی شامل انواع خارها، گوه ها، پین ها، اشپیل، هزارخارها، انواع پیچ مهره)، سایر فنرها (فشاری، کششی، بشقابی و سنجاقی) و انواع بادامک و بیش از 300 مدل یاتاقان که هر یک در اندازه های متفاوتی وجود دارد، قابل طراحی می باشند.

گفتی است سایر موارد ذکر شده به صورت طراحی گام گام قابل اجرا می باشد. بر خلاف نرم افزار هایی دیگر Solid works یا catia که توانایی insert کردن بعضی از قطعات را دارند (یعنی از داخل tools box که حاوی قطعات از پیش مدل شده می باشد و شما قادر به تغییر اندازه آن می باشید)، دراین نرم افزار تمامی مراحل طراحی به صورت کاملاً تخصصی و محاسباتی قابل اجرا می باشد. مثلاً برای ایجاد یک چرخ دنده سایر پارامترهایی که در زیر ذکر می شود قابل اعمال و تغییر می باشد:

* توان ورودی، سرعت ورودی، torque ورودی

* میزان لقی، بازده، اصطکاک

* نوع بارگذاری شامل: هارمونیک، شوک، متغییر، متغییر معکوس

* اعمال ضرایب دینامیکی مختلف و معین کردن نوع روان ساز

* اعمال ضرایب تصحیح (مخصوص چرخ دنده های خاص مانند راه سازی و ...)

* سایر مشخصات ابعادی (مدول، تعداد دندانه، فاصله بین دو چرخ دنده، ضخامت چرخ دنده، زاویه فشار، زاویه دندانه)

اگر درهنگام طراحی چرخ دنده به هندبوک های مهندسی سری زده باشید، خواهید دید که سایر پارامترهای ذکر شده تاثیر بسزایی در نتیجه خروجی محاسبات دارند. در انتهای مرحله طراحی نیز با یک گزارش خروجی از مشخصات ورودی و خروجی داده شده می توان نتیجه محاسبات را به عنوان مستندات طراحی خود، در سیستم ذخیره سازی نمود و در نهایت آن راچاپ نمایید. بد نیست که بدانید، تمامی فرمول های مورد استفاده در کلیه مراحل طراحی در هندبوکی که به همراه نرم افزار نصب می گردد موجود می باشد که می توانید روند محاسبات را نیز به صورت فرموله شده داشته باشید.

کتاب آموزش جامع نرم افزار Autodesk Inventor، یک کتاب جامع و کم نظیر از آموزش نرم افزار اینونتور می باشد. الگوی آموزشی این کتاب مبتنی بر آموزش با مثال می باشد. این کتاب بسیاری از امکانات نرم افزار اینونتور را توضیح داده، مشتمل بر 1034 صفحه، در 20 فصل، به زبان انگلیسی و به همراه تصاویر رنگی هر محیط و نوار ابزارها، به ترتیب زیر گردآوری شده است:

Chapter 1:  Getting Started with Autodesk Inventor

Chapter 2:  A Hands-on Test Drive of the Workfl ow

Chapter 3:  Sketch Techniques

Chapter 4:  Basic Modeling Techniques

Chapter 5:  Advanced Modeling Techniques

Chapter 6:  Sheet Metal

Chapter 7:  Reusing Parts and Features

Chapter 8:  Assembly Design Workfl ows

Chapter 9:  Large Assembly Strategies

Chapter 10:  Weldment Design

Chapter 11:  Presentations and Exploded Views

Chapter 12:  Documentation

Chapter 13:  Tools Overview

Chapter 14:  Exchanging Data with Other Systems

Chapter 15:  Frame Generator

Chapter 16:  Inventor Studio

Chapter 17:  Stress Analysis and Dynamic Simulation

Chapter 18:  Routed Systems

Chapter 19:  Plastics Design Features

Chapter 20:  iLogic

کتاب با فرمت PDF بوده و به راحتی بر روی گوشی های اندروید و کامپیوتر قابل استفاده می باشد.

جهت دانلود کتاب کم نظیر آموزش جامع نرم افزار Autodesk Inventor بر لینک زیر کلیک نمایید:

آموزش اینونتور، کتاب آموزش جامع نرم افزار اینونتور Autodesk Inventorنظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه::: موضوعات مرتبط: نرم افزار Autodesk Inventor، ،


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.