google-site-verification=5hWSVQ193mCqPdre_SIGMP_ZjIHTvMflXnJnBO_Q35o آموزش کتیا، مجموعه نکات مهم و کاربردی کتیا CATIA - قسمت دوم
مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)

آموزش کتیا، مجموعه نکات مهم و کاربردی کتیا CATIA - قسمت دوم
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : یک شنبه 12 ارديبهشت 1395

 

در قسمت دوم مجموعه جزوات، نکات مهم، عملی و کاربردی کتیا CATIA شما با 9  نکته آموزشی مهم و کاربردی در نرم افزار کتیا CATIA به ترتیب زیر بطور کامل آشنا می شوید:

نکته 1: چگونه می توان دمونتاژ را در فایل نقشه ایجاد نمود؟

نکته 2: ایجاد نمای مدل با رنگ هایش در نقشه

نکته 3: بازگرداندن رنگ مدل به حالت اول

نکته 4: نحوه بازکردن فایل مونتاژی در CATIA که اخطار می دهد.

نکته 5: اصطلاح License در نرم افزار CATIA به چه معناست؟

نکته 6: نحوه بازیابی Toolbars ها در نرم افزار CATIA

نکته 7: نحوه انتخاب لبه های نامرئی مدل در CATIA

نکته 8: نحوه جابجایی عدد اندازه در محیط نقشه کشی صنعتی کتیا Drafting

نکته 9: نحوه تنظیم استاندارهای محیط نقشه کشی صنعتی کتیا (Drafting)
 

نکته 1: چگونه می توان دمونتاژ را در فایل نقشه ایجاد نمود؟

چگونه می توان مونتاژ (Assemble) و دی مونتاژ (disassemble) را بدون استفاده از دستور Explode در یک فایل نقشه (Drafting) ایجاد نمود؟

 

سوالی که برای اکثر کاربران کتیا می تواند بوجود بیاید اینکه، چگونه می توان مونتاژ (Assemble) و دی مونتاژ (disassemble) را بدون استفاده از دستور Explode در یک فایل نقشه (Drafting) ایجاد نمود؟ کاربران نرم افزار CATIA پس از ایجاد مجموعه های مونتاژی، جهت معرفی محصول خود به دیگران و به نمایش گذاشتن جزئیات بایستی یک نمای انفجاری (نقشه انفجاری) در محیط نقشه کشی صنعتی (Drafting) تهیه نمایند. در محیط مونتاژ (Assembly Design) نرم افزار CATIA دستور Explode نمای انفجاری از مجموعه مونتاژی ایجاد می نماید. در واقع با روشی که در نکته یک بیان می شود، می توان فرمان پر درد سر Explode در نرم افزار CATIA، که نمای دمونتاژ (disassemble) را اصلا باب میل نقشه کش حرفه ای ایجاد نمی نماید را دور زد. با مطالعه دقیق نکته یک  از این قسمت می توان به این مهم دست پیدا کرد.

 

نکته 2: ایجاد نمای مدل با رنگ هایش در نقشه

چگونه می توان نمای مدل را با رنگ های آن در نقشه در نرم افزار CATIA وارد نمود؟

سوالی که برای اکثر کاربران کتیا می تواند بوجود بیاید اینکه، آیا در محیط نقشه کشی صنعتی (Drafting) قابلیتی وجود دارد که بتوان نمای ایزومتریک قطعه و یا مجموعه مونتاژی را با رنگ هایی که در محیط طراحی و یا مونتاژ برای آن تعریف شده، در نقشه وارد نمود؟ با مطالعه دقیق نکته دو  از این قسمت می توان به این مهم دست پیدا کرد.

 

نکته 3: بازگرداندن رنگ مدل به حالت اول

چگونه می توان رنگ مدل را سریعا به حالت اول بازگرداند؟

 

 سوالی که برای اکثر کاربران کتیا می تواند بوجود بیاید اینکه، گاهی مواقع لازم است تا سطوح مدل را به رنگ های مختلفی تغییر دهیم تا در محیط مونتاژ قابل تفکیک باشد و یا به هر دلیل دیگر، چگونه می توان رنگ مدل را سریعا به حالت اول بازگرداند؟ با مطالعه دقیق نکته سه  از این قسمت می توان به این مهم دست پیدا کرد.

 

نکته 4: نحوه بازکردن فایل مونتاژی در CATIA که اخطار می دهد.

پس از تغییر نام یک Part، آن قطعه در فایل Product (فایل مونتاژی) خود باز نمی شود. چگونه باید آن را احضار کرد؟

 

سوالی که برای اکثر کاربران کتیا می تواند بوجود بیاید اینکه، یک مجموعه مونتاژی را در نرم افزار CATIA مدل سازی نموده اند، سپس بنا به علتی نام یکی از قطعات یا همان پارت ها (Part) را در درخت مشخصات و یا در پوشه پارت ها تغییر داده اند. دوباره که قصد داشتند فایل مونتاژ را باز کنند، متاسفانه فایل تغییر نام داده شده، باز نشده و نرم افزار اخطار می دهد. با مطالعه دقیق نکته چهار  از این قسمت می توان این خطا را برطرف نمود.

 

نکته 5: اصطلاح License در نرم افزار CATIA به چه معناست؟

سوالی که برای اکثر کاربران کتیا می تواند بوجود بیاید اینکه، اصطلاح License در نرم افزار CATIA به چه معنا می باشد؟ با مطالعه دقیق نکته پنج  از این قسمت می توان به این مهم دست پیدا کرد.

 

نکته 6: نحوه بازیابی Toolbars ها در نرم افزار CATIA

برخی مواقع نوار ابزارها (Toolbars) در محیط کاری مورد نظر پیدا نمی نماییم. چگونه آن ها را بازیابی نماییم؟

 

سوالی که برای اکثر کاربران کتیا می تواند بوجود بیاید اینکه، برخی مواقع نوار ابزارها (Toolbars) در محیط کاری مورد نظر پیدا نمی نماییم. چگونه آن ها را بازیابی نماییم؟ با مطالعه دقیق نکته شش  از این قسمت می توان به این مهم دست پیدا کرد.

 

نکته 7: نحوه انتخاب لبه های نامرئی مدل در CATIA

چگونه می توان لبه های نامرئی مدل را انتخاب نمود؟

سوالی که برای اکثر کاربران کتیا می تواند بوجود بیاید اینکه، گاهی مواقع لازم است تا سطوح مدل را به رنگ های مختلفی تغییر دهیم تا در محیط مونتاژ قابل تفکیک باشد و یا به هر دلیل دیگر، چگونه می توان لبه های نامرئی مدل را خیلی سریع انتخاب نمود؟ با مطالعه دقیق نکته هفت  از این قسمت می توان به این مهم دست پیدا کرد.

 

نکته 8: نحوه جابجایی عدد اندازه در محیط نقشه کشی صنعتی کتیا Drafting

چگونه می توان عدد اندازه را در محیط نقشه کشی صنعتی کتیا (Drafting) آزادانه جابجا نمود؟

سوالی که برای اکثر کاربران کتیا می تواند بوجود بیاید اینکه، چگونه می توان عدد اندازه را در محیط نقشه کشی صنعتی کتیا (Drafting) آزادانه جابجا نمود؟ با مطالعه دقیق نکته هشت از این قسمت می توان به این مهم دست پیدا کرد.

 

نکته 9: نحوه تنظیم استاندارهای محیط نقشه کشی صنعتی کتیا (Drafting)

سوالی که برای اکثر کاربران کتیا می تواند بوجود بیاید اینکه، چگونه می توان استانداردهای محیط نقشه کشی صنعتی کتیا (Drafting) را یکبار برای همیشه تنظیم نمود؟ با مطالعه دقیق نکته نه از این قسمت می توان به این مهم دست پیدا کرد.

 

جهت دانلود مجموعه نکات مهم، عملی و کاربردی کتیا CATIA - قسمت دوم بر لینک زیر کلیک نمایید:

آموزآموزش کتیا، مجموعه نکات مهم و کاربردی کتیا CATIA - قسمت دوم ش کتیا، مجموعه نکات مهم و کاربردی کتیا CATIA - قسمت دومنظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه::: موضوعات مرتبط: All Environment، Important Points، ،


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.