google-site-verification=5hWSVQ193mCqPdre_SIGMP_ZjIHTvMflXnJnBO_Q35o پروژه راه اندازی و تهیه دستورالعمل کاربردی نرم افزار آباک
مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)

پروژه راه اندازی و تهیه دستورالعمل کاربردی نرم افزار آباک
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : یک شنبه 12 ارديبهشت 1395

 

یکی از پرکاربردترین نرم ­افزارها در زمینه انجام آنالیزهای اجزای محدود، نرم­ افزار ABAQUS است. این نرم افزار در سال 1978 توسط Paul Sorensen ، Bengt Karlsson وDavid Hibbitt ایجاد شد. در ابتدا برای کاربرد در انرژی هسته ای و مهندسی حفاری طراحی شده بود چرا که مهندسین در این شاخه ها به ابزاری برای مطالعه مسائل پیچیده و غیر خطی نیاز داشتند. از آنجا که این نرم افزار بر اساس مسائل غیر خطی بنا گذاری شده توانایی بالایی جهت شبیه سازی جهان واقعی دارد. این نرم افزار به کاربر توانایی مدل کردن پیچیده ترین پدیده ها را با در نظر گرفتن اثرات بسیار ظریف می دهد. بدین ترتیب با توسعه دامنه وسیع صنایع در سالهای 1980 تا 1990 این نرم افزار به عنوان نرم افزار منتخب در میان سایر نرم افزار ها جایگاه ویژه ای یافت. نظر به اینکه ABAQUS یك ابزار مدلسازی عمومی و گسترده می باشد، استفاده از آن تنها محدود به تحلیل های مكانیك جامدات و سازه (تنش و تغییر مكان) نمی شود. با استفاده از این نرم افزار می توان مسایل مختلفی نظیر انتقال حرارت، نفوذ جرم، تحلیل حرارتی اجزاء الكتریكی، اكوستیك، مكانیك خاك و پیزو الكتریك را مورد مطالعه قرار داد. استفاده از نرم افزار ABAQUS با وجود اینكه مجموعه قابلیت های بسیار گسترده ای را در اختیار كاربر قرار می دهد، كار نسبتا ساده ای می باشد. پیچیده ترین مسایل را می توان به آسانی مدل كرد. به عنوان مثال مسایل شامل بیش از یك جزء را می توان با ایجاد مدل هندسی هر جزء و سپس نسبت دادن رفتار ماده مربوطه به هر جزء و سپس مونتاژ اجزاء مختلف مدل كرد. در اغلب مدلسازی ها، حتی مدل های با درجه غیر خطی بالا، كاربر می بایست تنها داده های مهندسی نظیر هندسه مساله، رفتار ماده مربوط به آن، شرایط مرزی و بار گذاری آن مساله را تعیین كند. در یك تحلیل غیر خطی، ABAQUS به طور اتوماتیك میزان نمو بار و تلرانس های همگرایی را انتخاب و همچنین در طول تحلیل مقادیر آن ها را جهت دستیابی به یك جواب صحیح تعدیل می كند. در نتیجه كاربر به ندرت می بایست مقادیر پارامترهای كنترلی حل عددی مساله را تعیین كند...

 

پروژه (راه اندازی و تهیه دستورالعمل کاربردی نرم افزار آباکوس Abaqus) مشتمل بر پنج فصل، 212 صفحه، تایپ شده، به همراه تصاویر رنگی محیط و دستورات نرم افزار آباکوس  ABAQUS، با فرمت PDF جهت دانلود قرار داده شده و فصل بندی پروژه  به ترتیب زیر می باشد:

مقدمه

فصل 1: آشنایی با روش اجزاء محدود

فصل 2: آشنایی مقدماتی با آباکوس ABAQUS

فصل 3: یک تمرین آموزشی

فصل 4: آشنایی با محیط های ABAQUS/CAE

فصل 5: مثال های حل شده

همچنین این پروژه  می تواند یک منبع مناسب جهت علاقمندان به علم تجزیه، تحلیل و آنالیز به کمک کامپیوتر (CAE) با نرم افزار ABAQUS می باشد.

جهت دانلود پروژه راه اندازی و تهیه دستورالعمل کاربردی نرم افزار آباکوس ABAQUS بر لینک زیر کلیک نمایید:

راه اندازی و تهیه دستورالعمل کاربردی نرم افزار آباکوسنظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه::: موضوعات مرتبط: نرم افزار ABAQUS، ،


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.