google-site-verification=5hWSVQ193mCqPdre_SIGMP_ZjIHTvMflXnJnBO_Q35o جزوه آموزشی نکات کاربردی و محاسبات سرانگشتی در طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان ها
مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)

جزوه آموزشی نکات کاربردی و محاسبات سرانگشتی در طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان ها
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : پنج شنبه 9 ارديبهشت 1395

 

طراحی یك ساختمان فارغ از نوع كاربری آن كه می تواند مسكونی، خدماتی، ورزشی، فرهنگی، صنعتی و ... باشد، همواره مبتنی بر پنج ركن اصلی است كه این اركان عبارتند از: مكانیك خاك، معماری، سازه، تاسیسات مكانیكی و تاسیسات الكتریكی. هر یك از بخش های فوق توسط مهندسین متخصص در رشته مربوطه طراحی می گردد كه البته هماهنگی بین مهندسین طراح در پنج رشته، امری ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد. از این بین مقوله طراحی تاسیسات مكانیكی ساختمان ها كه مهندسین مكانیك با گرایش حرارت و سیالات عهده دار انجام آن هستند به واسطه ارتباط مستقیم و تنگاتنگ با رفاه ساكنین ساختمان در طول مدت زمان بهره برداری، از اهمیت ویژه و به سزائی برخوردار است.

بدیهی است كه طراحی تاسیسات مكانیكی یك ساختمان مشتمل بر محاسبات دقیق مهندسی و تهیه نقشه های اجرایی برای سیستم های مختلف از جمله آبرسانی، فاضلاب، آتش نشانی، گاز طبیعی، تهویه، سرمایش، گرمایش و ... می باشد كه هر یك روش طراحی، كدها، استانداردها، هند بوك ها و فرمول های منحصر به خود را داشته و پرداختن به جزئیات آنها فراتر از مقدورات یك مقاله می باشد. لذا در این نوشتار مختصر و كوتاه، نویسنده سعی نموده بر اساس تجربیات خود در زمینه طراحی تاسیسات مكانیكی در پروژه های مختلف، برخی از مهم ترین نكات، فرمول ها، تبدیل آحاد و محاسبات سرانگشتی را كه دارای بیشترین كاربرد در طراحی تاسیسات مكانیكی ساختمان ها می باشند در قالب 30 نكته كاربردی گردآوری نموده و به محضر خوانندگان گرامی عرضه نماید، باشد كه مورد استفاده همكاران محترم و به خصوص مهندسین طراح جوان قرار گیرد...

جزوه آموزشی نکات کاربردی و محاسبات سرانگشتی در طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان ها، جزوه ای مفید و کاربردی از آموزش  مباحث طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان ها می باشد. این جزوه کوتاه مشتمل بر 10 صفحه، به زبان فارسی، با فرمت pdf، به همراه فرمول ها و روابط ریاضی پرکاربرد در طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان ها توسط مهندس سرایی گردآوری شده است.

جهت دانلود جزوه آموزشی نکات کاربردی و محاسبات سرانگشتی در طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان ها برلینک زیر کلیک نمایید:

جزوه آموزشی نکات کاربردی و محاسبات سرانگشتی در طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان هانظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه::: موضوعات مرتبط: کتب و جزوات، ،


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.