google-site-verification=5hWSVQ193mCqPdre_SIGMP_ZjIHTvMflXnJnBO_Q35o آموزش فلوئنت، جزوه آموزش شرایط مرزی و پارامترهای آشفتگی در نرم افزار Fluent
مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)

آموزش فلوئنت، جزوه آموزش شرایط مرزی و پارامترهای آشفتگی در نرم افزار Fluent
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : چهار شنبه 8 ارديبهشت 1395

 

برای حل عددی فرم گسسته معادلات دیفرانسیلی پاره ای، تعیین شرائط مرزی و اولیه الزامی است. این موضوع در بحث ریاضی یک اصل محسوب می شود. در شبیه سازی عددی جریان سیال نیز علاوه بر مطرح بودن بحث ریاضی حل معادلات، باید نوع و فیزیک جریان نیز در مرزهای دامنه محاسباتی به حلگر شناسانده شود. بنابراین هدف از تعریف شرائط مرزی در دینامیک سیالات عددی، مقید ساختن فرم گسسته معادلات برای حل آن در یک چهارچوب خاص و نیز تعریف ویژگی جریان در مرزهای دامنه محاسباتی می باشد. فرم های متعددی از شرایط مرزی برای شبیه سازی جریان وجود دارد. بعضی از شرایط مرزی حالت خاص داشته و بعضی از آن نیز بطور گسترده ای برای آنالیز انواع جریان استفاده می شود.

استفاده از شرط مرزی مناسب تابعی از نوع رژیم جریان، اطلاعات موجود در ورودی و خروجی جریان و نیز سازگاری نوع حلگر و الگوریتم عددی استفاده شده با شرط مرزی است. در صورت انتخاب نامناسب شرط مرزی، نه تنها دقت شبیه سازی کاهش می یابد بلکه در مواقعی نیز موجب همگرائی کند و یا حتی واگرائی در روند حل می شود. یکی از مزیت های نرم افزار فلوئنت، جامع بودن شرائط مرزی موجود در این نرم افزار می باشد. خوشبختانه در این نرم افزار، تقریباً تمامی شرایط مرزی موجود در نظر گرفته شده است. البته در نسخه 6 نرم افزار فلوئنت قابلیت های جدیدی در تعریف شرائط مرزی نسبت به نسخه 5.23 این نرم افزار وجود دارد. در این جزوه آموزشی سعی شده تا انواع شرایط مرزی موجود در این نرم افزار به همراه تئوری و راه کارهای استفاده از آنها و همچنین قابلیت های اضافه شده به نسخه 6 این نرم افزار، به طور کامل تشریح گردد...

جزوه آموزشی شرایط مرزی و پارامترهای آشفتگی در نرم افزار Fluent مشتمل بر 60 صفحه، به زبان فارسی، تایپ شده، به همراه تصاویر، دیاگرام و فرمول ها و روابط ریاضی با فرمت pdf، گردآوری شده است.

جهت دانلود جزوه آموزشی شرایط مرزی و پارامترهای آشفتگی در نرم افزار Fluent برلینک زیر کلیک نمایید:

آموزش فلوئنت، جزوه آموزش شرایط مرزی و پارامترهای آشفتگی در نرم افزار Fluentنظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه::: موضوعات مرتبط: نرم افزار Fluent & Gambit، ،
:: برچسب‌ها: Fluent & Gambit,


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.