google-site-verification=5hWSVQ193mCqPdre_SIGMP_ZjIHTvMflXnJnBO_Q35o آموزش کتیا، آموزش عملیات فرزکاری و سوراخ کاری ماشین های ابزار سه محوره در محیط Advanced Machining نر
مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)

آموزش کتیا، آموزش عملیات فرزکاری و سوراخ کاری ماشین های ابزار سه محوره در محیط Advanced Machining نر
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : پنج شنبه 2 ارديبهشت 1395

 

در محیط Advanced Machining و 3Axis Surface Machining نرم افزار کتیا، عملیات فرزكاری و سوراخ كاری ماشین های ابزار سه محوره تعریف می شود. فناوری فرزكاری با سرعت های بالا توسط محیط های نامبرده شده در بالا پشتیبانی می شود. سایر امكانات این محیط كاری مشابه سایر محیط های كاری مجموعه Machining است. ماشینكاری سطوح، یك عملیات چند سویه است و با نیازهای كاری كاربران هماهنگ می باشد. مسیر تعریف شده برای عملیات ماشینكاری می تواند از فرم یك ناحیه از قطعه تبعیت كند (Area Oriented) یا مستقلاً تعریف شود (Operation Oriented). 

در روش Area Oriented قبل از تعریف عملیات ماشینكاری، تمام ناحیه هایی كه باید ماشینكاری شود به سیستم معرفی می شود. كاربرد این روش زمانی مفید است كه طراح می داند برای ماشینكاری یك قطعه پیچیده باید چه عملیاتی برای هر كدام از ناحیه ها استفاده شود. این امكان زمانی بیشترین كاربرد را دارد كه به عنوان مثال باید یك خانواده از قطعات مشابه ماشینكاری شود و از ماشین ابزار برای تولید انبوه استفاده می شود. پس از تعریف ناحیه های مورد نظر بر روی یك قطعه یك عملیات برای هر ناحیه اختصاص داده می شود. در انتها برنامه ای كه برای یك قطعه تعریف شده است برای تك تك اعضای یك خانواده به مرحله اجرا در می آید. در روش Operated Oriented كاربر به صورت تدریجی برنامه عملیات ماشینكاری را به صورت عملیات متوالی تعریف می كند. این مورد برای تولید یك قطعه منفرد یا تولید محدود مناسب است زیرا به او امكان می دهد تا به صورت قدم به قدم مراحل ماشینكاری را تعریف كند. در این روش پس از انتخاب عملیات، ناحیه یا ناحیه هایی را كه باید ماشینكاری شوند با انتخاب كل قطعه، یك وجه از قطعه یا گروهی از وجوه قطعه انتخاب می شوند. سپس پارامترهای مورد نظر در پنجره فرمان تعریف و در نهایت عملیات اجرا می شود. در صورت صحت نتیجه، عملیات برای ناحیه های باقیمانده انجام شود...

آموزش عملیات فرزکاری و سوراخ کاری ماشین های ابزار سه محوره در محیط Advanced Machining نرم افزار CATIA، یکی از کتاب های مفید و کاربردی در زمینه ماشینکاری با نرم افزار کتیا می باشد. این کتاب مشتمل بر 227  صفحه، به زبان انگلیسی روان، تایپ شده، به همراه تصاویر رنگی، با فرمت PDF، به ترتیب زیر گردآوری شده است:

Getting Started

Enter the Workbench and Setup the Part Operation
Create a Roughing Operation
Create an Isoparametric Machining Operation
Create a Multi-Axis Flank Contouring Operation
Generate NC Code

User Tasks

Drilling Operations
2.5-axis Milling Operations
3-axis Milling Operations
Cavities Roughing
Multi-Axis Milling Operations
Multi-Axis Flank Contouring: Tanto Fan
Multi-Axis Flank Contouring: Combin Tanto
Multi-Axis Flank Contouring: Local Modifications
Multi-Axis Flank Contouring: Non Adjacent Drives
Multi-Axis Helix Machining: Lead and Tilt
Multi-Axis Helix Machining: Interpolation
Auxiliary Operations
Part Operations, Manufacturing Programs and Machining Processes
NC Manufacturing Entities
Verification, Simulation and Program Output
Tool Path Editor
Editing a point
Editing an area
Split on Collision Points
Transformations
Connecting tool paths
Reversing a toolpath
Approaches and Retracts in tool paths
Packing a tool path
Checking tool holder collision
Creating Geometries
Tool Path Editor Parameters

Workbench Description

Menu Bar
Toolbars
Specification Tree

Customizing

General
Resources
Operation
Output
Program
Photo/Video

Reference Information

Multi-Axis Flank Contouring Operations
Multi-Axis Helix Machining
Cavities Roughing

Methodology

Collision-Free Multi-Axis Helix Machining

Glossary
Index

* توجه: کاربران نگران زبان انگلیسی کتاب نباشند. حتی کاربرانی که سر انگشتی زبان انگلیسی یاد دارند قادر خواهند بود از این کتاب بهره کافی را ببرند. لازم به ذکر است که آموزش عملیات فرزکاری و سوراخ کاری ماشین های ابزار سه محوره در محیط Advanced Machining نرم افزار CATIA در این کتاب به صورت قدم به قدم (Step to Step) همراه با تصاویر واضح و رنگی می باشد.


جهت دانلود آموزش عملیات فرزکاری و سوراخ کاری ماشین های ابزار سه محوره در محیط Advanced Machining نرم افزار CATIA برلینک زیر کلیک نمایید:

 نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه::: موضوعات مرتبط: فرزکاری، ،


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.