google-site-verification=5hWSVQ193mCqPdre_SIGMP_ZjIHTvMflXnJnBO_Q35o آموزش کتیا، آموزش تحلیل راحتی و عملكرد اپراتور در ارتباط با محیط اطراف در محیط Human Posture Analys
مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)

آموزش کتیا، آموزش تحلیل راحتی و عملكرد اپراتور در ارتباط با محیط اطراف در محیط Human Posture Analys
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : چهار شنبه 1 ارديبهشت 1395

 

امکانات محیط Human Posture Analysis نرم افزار کتیا، به طراح امكان می دهد كه به صورت كیفی جنبه های مختلف حالت های قرار گیری مدل دیجیتالی (Posture) و نحوه تاثیرگذاری این حالت ها بر روی عملكرد او را تحلیل كند و با اجرای آزمون هایی راحتی و عملكرد اپراتور را در ارتباط با محیط اطراف بهینه نماید. این بهینه سازی با توجه به اطلاعات از قبل ذخیره شده در بانك اطلاعاتی در مورد وضعیت ایده آل قرارگیری اندام بدن انجام می شود.

تمام یا قسمتی از بدن می تواند تحلیل شود و با مقایسه حالت مدل (مثلاً حالت نشستن راننده بر روی مبل اتومبیل در رانندگی) با بهترین معیار های حالت های قرارگیری بدن كه از قبل در بانك های اطلاعاتی ذخیره شده است به هر كدام از اعضای بدن مدل یك مقدار عددی اختصاص داده می شود تا مشخص شود كه مثلاً زاویه خم شدن زانو در هنگام نشستن چه مقدار با معیار های مطلوب فاصله دارد. این امتیاز ها به صورت مقادیر درصدی، نمودار یا كدهای رنگی برای هر كدام از اعضای بدن در اختیار كاربر قرار می گیرد تا پارامتر های ابعادی برای رسیدن به وضعیت مطلوب تصحیح شود. این سیستم می تواند به صورت خودكار بهترین حالت را به طراح پیشنهاد كند. این تغییرات، طراحی محصول (در اینجا طراحی مبل و پدال ها) را به طور مستقیم تحت تاثیر قرار می دهد. بر همین اساس هدف از استفاده از ابزار Postural Score Analysis در محیط Human Posture Analysis پی بردن به میزان راحتی و كارایی كاربر در شرایط واقعی در هنگام كار با محصول می باشد...

حالت های از پیش تعریف شده برای بدن در محیط Human Posture Analysis

آموزش تحلیل راحتی و عملكرد اپراتور در ارتباط با محیط اطراف در محیط  Human Posture Analysis نرم افزار CATIA، یکی از کتاب های مفید و کاربردی در زمینه محیط ارگونومیک با نرم افزار کتیا می باشد. این کتاب مشتمل بر 85 صفحه، به زبان انگلیسی روان، تایپ شده، به همراه تصاویر رنگی، با فرمت PDF، به ترتیب زیر گردآوری شده است:

Getting Started

Creating a Manikin

User Tasks

Using the Posture Editor
Selecting or Editing the DOF (Degree of Freedom
Displaying and Editing Angular Limitations
Angular Limitations Undo/Redo
Direct Kinematics
Selecting Manikin Display Attributes
Locking and Unlocking DOFs
Editing Preferred Angles
Preferred Angles: Reset, Mirror Copy, and Swap Functionality
Using the Postural Score
Adapting Range of Motion to Keep Best Posture

Workbench Description

Human Posture Analysis Menu Bar
Current Workbench
Return to Previous Workbench
Utilities Toolbar
Angular Limitations Toolbar
Preferred Angle Toolbar

Glossary
Index

* توجه: کاربران نگران زبان انگلیسی کتاب نباشند. حتی کاربرانی که سر انگشتی زبان انگلیسی یاد دارند قادر خواهند بود از این کتاب بهره کافی را ببرند. لازم به ذکر است که آموزش تحلیل راحتی و عملكرد اپراتور در ارتباط با محیط اطراف در محیط  Human Posture Analysis نرم افزار CATIA در این کتاب به صورت قدم به قدم (Step to Step) همراه با تصاویر واضح و رنگی می باشد.


جهت دانلود آموزش تحلیل راحتی و عملكرد اپراتور در ارتباط با محیط اطراف در محیط  Human Posture Analysis نرم افزار CATIA برلینک زیر کلیک نمایید:

 نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه::: موضوعات مرتبط: Ergonomic Design، ،


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.