google-site-verification=5hWSVQ193mCqPdre_SIGMP_ZjIHTvMflXnJnBO_Q35o آموزش کتیا، نحوه ایجاد انیمیشن از مراحل مونتاژ و دمونتاژ چندین قطعه در محیط DMU Fitting Simulator نر
مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)

آموزش کتیا، نحوه ایجاد انیمیشن از مراحل مونتاژ و دمونتاژ چندین قطعه در محیط DMU Fitting Simulator نر
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : شنبه 28 فروردين 1395

مطمئناً با تهیه مدل انفجاری آشنا هستید. در مدل انفجاری، قطعات به صورت خودكار از هم باز می شوند تا در تهیه نقشه و لیست قطعات یك ماشین از آنها استفاده شود. اما در CATIA V5 باز شدن قطعات به صورت حرفه ای انجام می شود. در محیط DMU Fitting Simulator نرم افزار کتیا، با ایجاد مسیرهای سه بعدی در محیط مجازی نرم افزار، عملیات قرار گرفتن قطعات بر روی هم و در محل مناسب به صورت انیمیشن نشان داده می شود. با استفاده از محیط DMU Fitting Simulator مدیریت مونتاژ ماشین آلات بزرگ با حجم بالای قطعات تسهیل و باعث كاهش هزینه های ناشی از خطای انسانی می شود. محیط DMU Fitting Simulator نه تنها در مونتاژ قطعات بلكه در واحدهای سرویس و نگه داری تعمیرات ماشین آلات می باشد برنامه ریزی كند. اگر هدف، باز كردن قطعات یك هواپیما برای سرویس و تعمیرات سالیانه آن باشد وجود یك راهنمای دیجیتال كه مجموعه عملیات باز یا بسته شدن قطعات را به صورت متحرك نمایش می دهد به صورت معنی داری در كاهش زمان، هزینه و خطای انسانی موثر است. امروزه در واحد های سرویس و نگهداری كاتالوگ های حجیم جای خود را به لپ تاپ های همراه تكنسین ها داده اند. از فایل های ایجاد شده در محیط DMU Fitting Simulator برای آموزش نیروی انسانی و همچنین در واحدهای بازاریابی و فروش برای ارائه یك نمایش تاثیرگذار به تامین كنندگان استفاده می شود.

این نوع متحرك سازی را می توان به نوشتن یك سناریو برای ساخت یك فیلم سینمایی تشبیه كرد. در این سناریو طراح مشخص می كند كه هر قطعه هر زمان در كدام نقطه از فضا قرار داشته باشد و چه مسیری برای رسیدن به هدف طی شود. فرمان Path Finder به طراح برای یافتن بهترین مسیر برای بازكردن یك مجموعه مونتاژی كمك می كند. این ابزار به صورت خودكار منطقی ترین مسیر را برای متحرك سازی مونتاژ و دمونتاژ شدن یك مجموعه مونتاژی انتخاب می كند. در شبیه سازی باز كردن مجموعه اگر قطعه مورد نظر در مسیر جابجایی اش به قطعات دیگر برخورد كند سیستم با یك اخطار صوتی یا باز داشتن قطعه از حركت یا شاخص كردن قطعاتی كه به هم بر می خورند كاربر را از نحوه و محل برخورد مطلع می سازد. استفاده از امكان Swept Volume در محیط DMU Fitting Simulator نیز وجود دارد اما در اینجا این حجم با استفاده از مكان هندسی قطعه در حال مونتاژ ایجاد می شود. بررسی نحوه مونتاژ یا دمونتاژ شدن یك دستگاه بسیار مهم است؛ چه بسا با این شبیه سازی عدم امكان اجرای این عملیات در دنیای واقعی مشخص شود و همین امر باعث تغییر طراحی یك قطعه یا مجموعه ای از قطعات شود. "طراحی برای مونتاژ " و "طراحی برای تعمیر و نگهداری" در كنار "طراحی برای ساخت" اصول مهمی هستند كه باید در طراحی محصول مد نظر طراح قرار گیرند. دسترسی آسان به برخی از قطعات در طراحی یك محصول مهم است...

در این ویدئو آموزشی، نحوه ایجاد انیمیشن (Animation) از مراحل مونتاژ و دمونتاژ (Assemble & DisAssemble) چندین قطعه در محیط DMU Fitting Simulator نرم افزار CATIA به صورت گام به گام و بطور کامل با کیفیت خوب (به مدت 14 دقیقه) به کاربر آموزش داده می شود.

* توجه: لازم به ذکر است که علاوه بر ویدئو آموزشی بالا، فایل pdf کتاب آموزش محیط DMU Fitting Simulator نرم افزار کتیا (440 صفحه، به زبان انگلیسی) نیز جهت دانلود قرار داده شده است.

جهت دانلود ویدئو و کتاب آموزشی نحوه ایجاد انیمیشن از مراحل مونتاژ و دمونتاژ چندین قطعه در محیط DMU Fitting Simulator نرم افزار CATIA برلینک زیر کلیک نمایید:

آموزش کتیا، نحوه ایجاد انیمیشن از مراحل مونتاژ و دمونتاژ چندین قطعه در محیط DMU Fitting Simulator نرم افزار CATIAنظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه::: موضوعات مرتبط: Digital Mockup، ،


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.