google-site-verification=5hWSVQ193mCqPdre_SIGMP_ZjIHTvMflXnJnBO_Q35o کتاب آموزش الگوریتم های مولد، مفاهیم و آزمایش: نوار باریک مورفولوژی (Generative Algorithms - Strip M
مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)

کتاب آموزش الگوریتم های مولد، مفاهیم و آزمایش: نوار باریک مورفولوژی (Generative Algorithms - Strip M
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : پنج شنبه 13 خرداد 1395

صنعت ساختمان همیشه به دنبال تکنولوژی های پیشرفته بوده است تا با این تکنولوژی ها فرآیند ساخت و ساز را سرعت بخشیده و کیفیت آن را نیز بهبود ببخشد. استفاده از ورقه های مسطح (Flat Sheet) در این بین تا حد زیادی افزایش یافته است، با توجه به اینکه در بازار نیز به راحتی در دسترس هستند. از بعد طراحی نیز این ماده با هدف های طراحی دیجیتال و طراحی پارامتریک (Parametricism) همخوانی دارد. ورقه های مسطح در انواع مختلفی وجود دارند با شکل، بافت، ضخامت های مختلف و موادی مانند آلومینیوم، مس و ام دی اف و... که در بازار به فراوانی یافت می شوند.

Strips (نوارهای باریک) تکه های بلند و نازک از ورقه های مسطح هستند که می توانند از برش این ورقه ها در ضخامت کم و طول زیاد ایجاد شوند. نوار موبیوس (Mobius Strip) از نوارهای معروف است. نوارها خود به خود نمی توانند بار را تحمل کنند ولی سبک هستند و شکل دادن به آنها نیز بسیار ساده است. در بسیاری از موارد این نوارها بدون استفاده هستند مانند کاغذهایی خرد شده ای که برای محافظت از کالا در جعبه ها استفاده می شود. هم چنان که معماران معاصر به دنبال مواد جدید هستند Strips (نوارهای باریک) خود را به عنوان یکی از گزینه های ممکن برای بررسی های بیشتر مطرح ساخته اند. با نگاهی به پتانسیل های مختلف نوارها، به خصوص استفاده از آنها با هم و در حجم زیاد، به نظر می رسد برای مطالعه و آزمایش بیشتر برای استفاده در معماری و محیط زیست مناسب باشند. در حالی که هر یک از این نوارها به تنهایی بسیار ضعیف هستند اما ساخت یک هندسه از مجموع این نوارها می تواند راه حلی برای برخی از مشکلات طراحی معماری امروز باشد...

کتاب آموزش الگوریتم های مولد، مفاهیم و آزمایش: نوار باریک مورفولوژی (Generative Algorithms, Concepts and Experiments: Strip Morphologies)، از سری کتاب های Generative Algorithms نوشته آقای زوبین خبازی (ZUBIN KHABAZI) است که به تبیین و توضیح نقش Strips (نوارهای باریک) در ایجاد فرم های پیچیده معماری می پردازد. این کتاب مشتمل بر 54 صفحه، به زبان انگلیسی روان، همراه با تصاویر به ترتیب زیر گردآوری شده است:

Chapter 1: Generatice Algorithms, Concepts and Experiments: Strip Morphologies

 • Introduction
 • Strip Morphologies

Chapter 2: A Design Experiment: AA Terrace Canopy

 • EmTech Construction Projects
 • Design Agenda
 • System Development
 • Design Development: Physical / Digital Experiments of the System
 • Detail / Fabrication Technique Elaboration
 • Design Finalization: Output

Chapter 3: Algorithm

 • Design Algorithm
 • Fabrication Algorithm

Chapter 4: Outlook : Further development and other applications

 • Bibliography

** توجه: لازم به ذکر است که علاوه بر فایل کتاب آموزشی بالا، فایل راینو و گرس هاپر تمرین های کتاب نیز جهت دانلود قرار داده شده است.

جهت دانلود کتاب آموزش الگوریتم های مولد، مفاهیم و آزمایش: نوار باریک مورفولوژی (Generative Algorithms, Concepts and Experiments: Strip Morphologies)، بر لینک زیر کلیک نمایید:

کتاب آموزش الگوریتم های مولد، مفاهیم و آزمایش: نوار باریک مورفولوژی (Generative Algorithms - Strip Morphologies)نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه::: موضوعات مرتبط: کلیه گرایش ها، کلیه گرایش ها، پکیج ویژه و نرم افزارهای کاربردی، ،


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.