google-site-verification=5hWSVQ193mCqPdre_SIGMP_ZjIHTvMflXnJnBO_Q35o کتاب آموزش الگوریتم های مولد، مفاهیم و آزمایش: بافندگی (Generative Algorithms - Weaving)
مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)

کتاب آموزش الگوریتم های مولد، مفاهیم و آزمایش: بافندگی (Generative Algorithms - Weaving)
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : پنج شنبه 13 خرداد 1395

در میان طراحان بدون شک افزونه گرس هاپر (GrassHopper) برای راینو (Rhino) یک ابزار مناسب و قدرتمند طراحی فرم های پیچیده و تکرار شونده می باشد. این افزونه به طراحان اجازه می دهد که بدون نیاز به آموختن برنامه نویسی (برای مثال Rhinoscript) به روش مبتکرانه ای بتوانند در دنیای طراحی به اکتشاف فرم های خلاقانه و جدید بپردازند. گرس هاپر در کنار نرم افزار GC (Generative components) که از نرم افزار های تولید فرم های پیشرفته توسط برنامه نویسی صرف است به شهرت رسیده است و به دلیل آسانی کار گوی سبقت را نسبت به Rhinoscript و GC ربوده و در زمینه جذب طراحانی که به سمت هندسه های پارامتریک متمایل اند موفق بوده است. طراحی الگوریتمیک و تکرار شونده در حال تبدیل شدن به یکی از گرایش های محبوب در حرفه معماری می باشد و در این میان نقش سرعت بخشی به این حرکت توسط افزونه گرس هاپر بدون انکار است. قدرت این نرم افزار در طی این سال ها با معرفی شدن افزونه های مختلفی در زمینه معماری، شهرسازی، مدلسازی دینامکی، آنالیز سازه، آنالیز انرژی و روش های بهینه سازی قدرت آن افزایش یافته است.

گرس هاپر به طراحان این امکان را می دهد که فرم های پیچیده را به صورت پارامترهای مشخص تعریف کرده و با تغییر این پارامتر ها تغییرات فرم را به صورت زنده مشاهده کنند. تغییر دادن فرم پیچیده توسط پارامترهای اصلی این امکان را می دهد که معمارها راحت تر و سریع تر به فرم های دلخواه رسیده و در کنار آن یافتن فرم های بیهنه از نظر تابع هدف نیز آسان تر گردد. جالب تر اینکه احجام ساخته شده با این نرم افزار قابلیت انتقال به نرم افزار های سازه ای (مانند Sap2000,Strand) و همچنین نرم افزارهای آنالیز انرژی (مانند Diva-for-Rhino و Ecotect) را به سادگی دارند. دانشگاه های بزرگ مانند Harvard و MIT توانسته اند به این افزونه ها دستور های مرتبط با سازه، انرژی و ساخت را بیافزایند...

کتاب آموزش الگوریتم های مولد، مفاهیم و آزمایش: بافندگی (Generative Algorithms, Concepts and Experiments: Weaving)، از سری کتاب های Generative Algorithms نوشته آقای زوبین خبازی (ZUBIN KHABAZI) است که به تبیین و توضیح Weaving (بافتن) از نگاه پارامتریک می پردازد و مبانی و روش های ایجاد آن را مورد بحث قرار می دهد. در این راه از نرم افزار گرس هاپر کمک گرفته شده و الگوریتم های استفاده شده به صورت تصویر در این کتاب وجود دارد. این کتاب مشتمل بر 58 صفحه، به زبان انگلیسی روان، همراه با تصاویر به ترتیب زیر گردآوری شده است:

Chapter 1: Generatice Algorithms, Concepts and Experiments: Waeving

 • Introduction
 • Weaving

Chapter 2: Loom Project

 • Where should start
 • How should weave
 • The Loom Algorithm

Chapter 3: Jacquard Weave

 • Jacquard Loom
 • Principles of Operation in a Jacquard Loom
 • Jacquard Loom Project
 • Pattern of Weaving
 • Target Space/Form of Weaving
 • Plotting Points onto Target Surface
 • Weaving Target surface by Pattern
 • Yarn Geometry Generation

Chapter 4: Conclusion

جهت دانلود کتاب آموزش الگوریتم های مولد، مفاهیم و آزمایش: بافندگی (Generative Algorithms, Concepts and Experiments: Weaving)، بر لینک زیر کلیک نمایید:

کتاب آموزش الگوریتم های مولد، مفاهیم و آزمایش: بافندگی (Generative Algorithms - Weaving)نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه::: موضوعات مرتبط: کلیه گرایش ها، کلیه گرایش ها، پکیج ویژه و نرم افزارهای کاربردی، ،


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.