google-site-verification=5hWSVQ193mCqPdre_SIGMP_ZjIHTvMflXnJnBO_Q35o آموزش کتیا، طراحی پروسه ماشینکاری و استخراج G کدهای دستگاه تراش Lathe آموزش کتیا، طراحی پروسه ماشینک
مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)

آموزش کتیا، طراحی پروسه ماشینکاری و استخراج G کدهای دستگاه تراش Lathe آموزش کتیا، طراحی پروسه ماشینک
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : یک شنبه 12 ارديبهشت 1395

 

 

CATIA - NC Machine Tool Builder - MBG

در MBG می توان یك ماشین ابزار را با تمام خصوصیات آن شبیه سازی كرد تا با استفاده از این مدل مجازی برنامه ساخت قطعه مورد نظر تعریف شود. در واقع طراح كارگاه كوچك یا كارخانه بزرگی را با تمامی ماشین ابزارهای آن به صورت مجازی شبیه سازی می كند. برای شبیه سازی از ماشین ابزارهای مدل شده در همین محیط كاری، Assembly Design یا DELMIA استفاده می شود. همانطور که در KIN (محیط كاری طراحی مكانیسم) به مجموعه مونتاژی عنصر حركت افزوده می شود در MBG به ماشین ابزار مونتاژ شده حركت داده می شود و درجات آزادی ابزار و میز مطابق واقعیت تعریف می شود سپس خصوصیاتی مانند نقطه قرارگیری قطعه كار و محل سوار شدن ابزار، محدودیت های حركتی برای هر كدام از اتصالات ماشین ابزار، موقعیت مبدا ء، نقطه تعویض ابزار، محورهای مختصات و محدوده سرعت و شتاب تعریف می شود.

(مدل ماشین ابزار وارد شده از DELMIA به NC Machine Tool Builder)

مطلب بالا جهت اطلاع بیشتر شما کاربران کتیا در مورد محیط های ماشینکاری کتیا و قابلیت های گسترده این نرم افزار پیشرفته گنجانده شده است. حال در ادامه مطلب که در زیر آمده است قسمت دوم طراحی پروسه ماشینکاری و استخراج G کدهای دستگاه تراش Lathe Machining در نرم افزار CATIA را مطرح می نماید:

در محیط Lathe Machining از مجموعه دستورات موجود در نوار ابزار Auxiliary Operations بسیار استفاده می گردد:

* مجموعه فرامین نوار ابزار Turning Tool Change: این مجموعه فرامین جهت تعریف و تعویض ابزار تراش استفاده می گردند و شامل فرامین زیر می باشد:

* دستور External Insert Holder

* دستور Internal Insert Holder

* دستور Groove Insert Holder

* دستور Frontal Groove Insert Holder

* دستور Internal Groove Insert Holder

* دستور External Thread Insert Holder

* دستور Internal Thread Insert Holder

* مجموعه فرامین نوار ابزار Milling Tool Change: این مجموعه فرامین جهت تعریف و تعویض ابزارهای سوراخکاری و ابزارهایی که بر روی سوراخ ها عملیاتی را انجام می دهند، استفاده می گردند و شامل فرامین زیر می باشد:

* دستور Drill

* دستور Tap

* دستور Thread Mill

* دستور Countersink

* دستور Reamer

* دستور Spot Drill

* دستور Center Drill

* دستور Multi Diameter Drill

* دستور Boring and Chamfering

* دستور Two Sides Chamfering

* دستور Boring Bar

* دستور Counterbore Mill

* دستور End Mill

* دستور Face Mill

* دستور Conical Mill

* دستور T Slotter

* فرمان Machine Axis Change: از این فرمان می توان مبدا یا دستگاه مختصات ماشینکاری را برای هر برنامه تعریف نمود. در حقیقت این نقطه، نقطه شروع ماشینکاری می باشد و برنامه نسبت به این نقطه تعریف می گردد. (در تصویر بالا آیکون این فرمان نشان داده شده است)

در قسمت دوم این مجموعه آموزشی شما با مجموعه دستورات موجود در نوار ابزار Auxiliary Operations در محیط  Lathe Machining به ترتیب زیر بطور کامل آشنا شده و با جزئیات این دستور در قالب سه مثال عملی در سه فیلم آموزشی که تهیه شده است مسلط می شوید. (قسمت هایی از فیلم در تصویر زیر قابل مشاهده می باشد. همچنین توجه داشته باشید که کیفیت فیلم عالی است و به اشتباه از تصاویر زیر برداشت غلط نشود!)

1- مجموعه فرامین نوار ابزار Turning Tool Change (زمان آموزش: 10 دقیقه و 2 ثانیه)

2- مجموعه فرامین نوار ابزار Milling Tool Change (زمان آموزش: 6 دقیقه)

3- فرمان Machine Axis Change (زمان آموزش: 4 دقیقه و 20 ثانیه)

 

(Turning Tool Change)

 

(Milling Tool Change)

 

(Machine Axis Change)

جهت دانلود آموزش صوتی تصویری محیط طراحی پروسه ماشینکاری و استخراج G کدهای دستگاه تراش Lathe Machining در نرم افزار کتیا CATIA - قسمت دوم بر لینک زیر کلیک نمایید:

آموزش کتیا، طراحی پروسه ماشینکاری و استخراج G کدهای دستگاه تراش Lathe Machining در نرم افزار CATIA - قسمت دوم - نوار ابزار Auxiliary Operationsنظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه::: موضوعات مرتبط: Machining، ،


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.