google-site-verification=5hWSVQ193mCqPdre_SIGMP_ZjIHTvMflXnJnBO_Q35o آموزش انسیس، کتاب کاربردها و روش اجزاء محدود در مهندسی با نرم افزار ANSYS
مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)


صفحه قبل 1 2 صفحه بعد

آموزش انسیس، کتاب کاربردها و روش اجزاء محدود در مهندسی با نرم افزار ANSYS
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : یک شنبه 12 ارديبهشت 1395

 

وجود المان های مختلف با قابلیت های خاص از ویژگی های ANSYS است. دسته‌های مختلف المان ها مانند المان های خطی Beam، Link و Pipe به صورت دو و سه بعدی، المان های پوسته ای (انواع Shell ها، یک لایه، چند لایه، غشایی، خمشی)، المان های حجمی‌ (انواع Solid ها) با رفتار خطی و غیر خطی، المان های تماسی با فاصله اولیه و فاقد سختی کششی (Contact)، فنرهای غیر خطی (Combin)، کابل، المان کنترلی، المان صلب، جرم متمرکز و … انعطاف پذیری ویژه ای برای مدل سازی حوزه وسیعی از سازه‌ها و اجزای سازه ای در این نرم افزار فراهم ساخته اند. با وجود ویژگی های فراوان نرم افزار ANSYS و نرم افزارهای مشابه در مدل سازی و تحلیل، همواره باید به خاطر سپرد که در بررسی تحلیلی یک مدل، دیدگاه مهندسی و ذکاوت کاربر در فرآیند ساخت، تحلیل و کنترل نتایج، مهم ترین نقطه اتکاء برای تأیید صحت نتایج است و بکارگیری چنین نرم افزارهایی صرفاً به عنوان ابزاری برای ساده تر کردن و سرعت بخشیدن به فرآیند طراحی است. به همین دلیل قبل از بکارگیری هر ویژگی یا گزینه تحلیلی، مناسب است که مطالعات کافی درباره نحوه کارکرد و تئوری های وابسته به روش تحلیلی، نوع المان و مشخصات مصالح صورت گیرد...

کتاب کاربردها و روش اجزاء محدود در مهندسی با نرم افزار ANSYS، یک کتاب جامع و کم نظیر از آموزش نرم افزار انسیس می باشد. این کتاب مرجع خوب برای روش اجزاء محدود در انسیس می باشد. در این کتاب کاربرد مبانی این روش در نرم افزار شرح داده شده است. این کتاب مشتمل بر 697 صفحه، در 11 فصل، به زبان انگلیسی و به همراه تصاویر هر محیط و نوار ابزارها، با فرمت pdf، به ترتیب زیر گردآوری شده است:


 Chapter 1:  INTRODUCTION

Chapter 2:  FUNDAMENTALS OF ANSYS

Chapter 3:  FUNDAMENTALS OF DISCRETIZATION

Chapter 4:  ANSYS PREPROCESSOR

Chapter 5:  ANSYS SOLUTION AND POSTPROCESSING

Chapter 6:  FINITE ELEMENT EQUATIONS

Chapter 7:  USE OF COMMANDS IN ANSYS

Chapter 8:  LINEAR STRUCTURAL ANALYSIS

Chapter 9:  LINEAR ANALYSIS OF FIELD PROBLEMS

Chapter 10:  NONLINEAR STRUCTURAL ANALYSIS

Chapter 11:  ADVANCED TOPICS IN ANSYS

جهت دانلود کتاب کاربردها و روش اجزاء محدود در مهندسی با نرم افزار ANSYS برلینک زیر کلیک نمایید:

آموزش انسیس، کتاب کاربردها و روش اجزاء محدود در مهندسی با نرم افزار ANSYS:: موضوعات مرتبط: نرم افزار ANSYS، ،

آموزش انسیس، کتاب مجموعه مثال های کاربردی نرم افزار Ansys از مقدماتی تا پیشرفته
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : یک شنبه 12 ارديبهشت 1395

 

تفاوت نرم افزار انسیس و آباکوس:

مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه شود این است که مبنای هر دو نرم افزار روش اجزاء محدود می باشد. لذا این گونه نیست که گفته شود مثلا یک مسئله با آباکوس جواب های درست می دهد اما با انسیس جواب های غلط! به عبارت دیگر چنانچه یک مسئله را به دو اپراتور ماهر نرم افزارهای آباکوس و انسیس بدهیم تا آن را حل کنند، جواب های هر دو یکسان خواهد شد. البته اختلاف اندکی در دقت جواب این دو نرم افزار وجود خواهد داشت که آن هم برمی گردد به الگوریتم و روش حل معادلات در این دو نرم افزار.
این دو نرم افزار به نوعی رقیب یکدیگر می باشند لذا در هر کدام برخی آپشن ها وجود دارد که در دیگری نیست. مثلا مبحث XFEM که تئوری آن تازه در سال ۱۹۹۹ مطرح شده است، در نرم افزار آباکوس وجود داشته اما در انسیس وجود ندارد  و یا قابلیت تعریف مواد هوشمند Smart Material در انسیس وجود دارد اما در آباکوس می بایست با کدنویسی آن را تعریف کرد. البته تقریبا ۸۵ % قابلیت های این دو نرم افزار یکسان است. مهم ترین مزیتی که نرم افزار آباکوس نسبت به انسیس دارد اینست که این نرم افزار بسیار کاربر پسندتر از انسیس می باشد. بدین معنی که روند مدل سازی یک مسئله مهندسی مشخصی که هر دو نرم افزار قابلیت تحلیل آن را داشته باشند، در آباکوس بسیار بسیار راحت تر از انسیس است.
در حال حاضر نرم افزارهای مهندسی کتیا، سالیدورکس و آباکوس متعلق به یک کمپانی می باشند (در هر سه قابل رویت است). لذا ارتباط بسیار خوبی میان این سه نرم افزار مهندسی وجود دارد. شاید به همین علت است که نرم افزار اباکوس را یک نرم افزار مهندسی و انسیس را یک نرم افزار آکادمیک می نامند. یعنی در تحلیل مسائل صنعتی (در مقایسه با مسائل پژوهشی) نرم افزار آباکوس ترجیح داده می شود. یکی از مزیت های نرم افزار انسیس، کاربری آسان با زبان برنامه نویسی پارامتریک آن یعنی APDL می باشد. بدین معنی که تحلیل پارامتریک مسائل به کمک این زبان بسیار راحت تر از تحلیل آنها به زبان Python در آباکوس می باشد. البته ناگفته نماند که قابلیت های تحلیل پارامتریک به زبان Python در آباکوس بسیار فراتر از APDL انسیس می باشد. اما کار کردن با Python آباکوس بسیار دشوارتر از APDL انسیس است.

کتاب مجموعه مثال های کاربردی نرم افزار Ansys از مقدماتی تا پیشرفته، یک جزوه جامع، کاربردی و کم نظیر از آموزش نرم افزار انسیس می باشد. الگوی آموزشی این جزوه مبتنی بر آموزش با مثال های متعدد و کاربردی از سطح مقدماتی تا پیشرفته می باشد. این جزوه بسیاری از امکانات نرم افزار انسیس را توضیح داده، مشتمل بر 307 صفحه، در 4 فصل، به زبان انگلیسی روان، با فرمت pdf، به همراه تصاویر رنگی هر محیط و نوار ابزارها، به ترتیب زیر گردآوری شده است:

فصل 1: مثال های کاربردی سطح مقدماتی (Basic Tutorials)

 • مثال 1: خرپای دو بعدی (Two Dimensional Trust)
 • مثال 2: قلاب با تنش صفحه ای (Plane Stress Brucket)
 • مثال 3: ابزار مدل سازی در انسیس (Modeling Tools in Ansys)
 • مثال 4: ساخت مدل سالید (Soli Model Creation)

فصل 2: مثال های کاربردی سطح متوسط (Intermediate Tutorials)

 • مثال 1: اثر وزن بر یک تیر طره ای (Effect of Self Weight on a Cantilever Beam)
 • مثال 2:کاربرد بار گسترده (Application of Distributed Loads)
 • مثال 3: تحلیل غیر خطی تیر طره ای (NonLinear Analysis of a Cantilever Beam)
 • مثال 4:تشریح نمودارهای گرافیکی تحلیل (Graphical Solution Tracking)

 • مثال 5: کمانش (Buckling)
 • مثال 6: مصالح غیر خطی (NonLinear Materials)
 • مثال 7: تحلیل مودال تیر طره ای (Modal Analysis of a Cantilever Beam)
 • مثال 8: تحلیل هارمونیک تیر طره ای (Harmonic Analysis of a Cantilever Beam)

 • مثال 9: تحلیل گذرای تیر طره ای (Transient Analysis of a Cantilever Beam)
 • مثال 10: مثال ساده انتقال حرارت (Simple Conduction Example)
 • مثال 11: تحلیل حرارتی با مرزهای مختلف (Thermal Mixed Boundry Example(Conduction/Convection/Isulated)
 • مثال 12: مثال انتقال حرارت وابسته به زمان (Transient Thermal Conduction Example)
 • مثال 13: مدل سازی با Axisymmetry - (Modeling Using Axisymmetry)

فصل 3: مثال های کاربردی سطح پیشرفته (Advanced Tutorials)

 • مثال 1: کاربرد گره ها و فنرها در انسیس (Application of Joints and Springs in Ansys)
 • مثال 2: طراحی بهینه (Design Optimization)
 • مثال 3: زیر سازه (SubStructuring)
 • مثال 4: تحلیل ترکیبی سازه ای حرارتی (Coupled Structural/Thermal Analysis)

 • مثال 5: استفاده از المان های نوع پی (Using P Elements)
 • مثال 6: شبیه سازی ذوب شدگی با مرگ المان ها (Melting Using Element Death)
 • مثال 7: المان های تماسی (Contact Elements)
 • مثال 8: زبان طراحی پارامتری انسیس (Ansys Parametric Design Language)

فصل 4: مثال های کاربردی سطح پس پردازش (Post Process Tutorials)

 • مثال 1: مشاهده نتایج با زدن مقطع (Viewing X Sectional Results)
 • مثال 2: استفاده از مسیر برای مشاهده نتایج (Advanced X Sectional Results Using Paths to Post Process Results)
 • مثال 3: استفاده از جداول برای مشاهده نتایج (Data Ploting Using Tables to Post Process Results)
 • مثال 4: تغییر تنظیمات گرافیکی (Changing Graphical Propertise)

جهت دانلود کتاب مجموعه مثال های کاربردی نرم افزار Ansys از مقدماتی تا پیشرفته بر لینک زیر کلیک نمایید:

آموزش انسیس، کتاب مجموعه مثال های کاربردی نرم افزار Ansys از مقدماتی تا پیشرفته:: موضوعات مرتبط: نرم افزار ABAQUS، نرم افزار ANSYS، ،

آموزش انسیس، کتاب آموزش جامع نرم افزار انسیس Ansys
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : یک شنبه 12 ارديبهشت 1395

 

 

Ansys نوآوری و پیشرفت چشمگیری در زمینه‌ی فناوری همانندسازی در همه‌ی رشته‌های مهندسی ارائه می‌نماید. این نوآوری همراه با پیشرفت در سرعت پردازش به کاربران این امکان را می‌دهد تا مدل سازی هندسه مسائل، مش‌بندی و بعد پردازش آن ها را به آسانی انجام دهند. این پیشرفت به تنهایی بیان گر گام مهمی در مسیر توسعه‌ی شبیه‌سازی است.  اما ANSYS حتی پا را فراتر نهاده و با ارائه‌ی این فناوری در چارچوب ANSYS Workbench 2.0 به مرحله‌ی شبیه‌سازی خلاقانه رسیده است.

بخش‌های اصلی ANSYS را می‌توان این گونه دسته‌بندی کرد:

ANSYS Workbench 2.0
Geometry & Meshing
Multiphysics
Structural Mechanics
Fluid Dynamics
Simulation Process & Data Management
Applications
Explicit Dynamics

محیط  ANSYS Workbench  بخشی است که فرآیند طراحی را یکپارچه می‌کند و به هم می‌چسباند. در ANSYS، در حالی که برنامه‌های هسته‌ای تنها به نظر می‌رسد، آنها با هم از طریق صفحه پروژه ابتکاری که طرح کلی پروژه را معرفی می‌کند، در ارتباط هستند. این پیشرفت در مفهوم صفحه پروژه، به جای ارائه‌ی یک فهرست ساده، طرح کلی پروژه را ارائه می‌کند که نمای جامع از پروژه در آن دیده می ‌شود. با تجزیه و تحلیل کامل این نمودار که به صورت گردشی است، روابط داده‌ها  روشن و به آسانی قابل دیدن است.


ANSYS  هندسه‌ی غنی و فنون مش‌بندی را با تکیه بر دانش و تجربه، با یکدیگر ترکیب کرده که این منجر به هندسه‌ی یکپارچه و راه‌حل‌های مش‌بندی شده است. در نتیجه می‌توان به راحتی هسته‌ی اصلی آن را با برنامه‌های کاربردی دیگر ارتباط داد. در ANSYS، رابط‌های هندسی (geometry interfaces) برای وارد کردن اطلاعات سیستم های CAD توسعه داده شده است تا اطلاعات بیشتری از جمله انواع داده‌های جدید مانند اندازه‌ها برای مدل سازی تیرها، ویژگی‌های افزون همانند رنگ‌ها و دستگاه‌های مختصات، و پشتیبانی بیشتر بررای انتخاب View ایجاد شده در درون سیستم های CAD را در بر گیرد. مدل‌سازی هندسه در محیط ANSYS Workbench تا حد زیادی بهبود یافته است تا  اتوماسیون بیشتر، انعطاف‌پذیری بهتر و سادگی استفاده  برای تجزیه و تحلیل مسائل فراهم آورد.  برای مدل‌سازی بهتر Merge, Connect and Project features در ANSYS 12.0 افزوده شده است. بسیاری از عیوب مدل‌سازی به صورت خودکار قابل حل می‌باشد.

ANSYS 12.0 محیط یکپارچه‌ی سیالات "fluids products" را معرفی می‌کند که توانایی مدیریت شبیه ‌سازی جریان را در اینجا فراهم کرده است. این محیط که می‌تواند FLUENT  یا CFX  باشد، به کاربر اجازه می‌دهد  تا سیستم یکپارچه‌ای را ایجاد کرده و به ویرایش آن بپردازد، همه‌ی تحلیل‌ها را بر روی سیال انجام دهد و نتایج آن را به سادگی و بسیار روشن استخراج نماید.

کتاب آموزش جامع نرم افزار انسیس Ansys، یک کتاب جامع و کم نظیر از آموزش نرم افزار انسیس می باشد. الگوی آموزشی این کتاب مبتنی بر آموزش با مثال های متعدد و کاربردی می باشد. این کتاب بسیاری از امکانات نرم افزار انسیس را توضیح داده، مشتمل بر 426 صفحه، در 8 فصل، به زبان انگلیسی روان، با فرمت pdf، به همراه تصاویر رنگی هر محیط و نوار ابزارها، به ترتیب زیر گردآوری شده است:

Season 1: Getting Started with Ansys

a) Ansys Mechanical Basic

b) Mechanical Basic

Season 2: Preprocessing

a) General Preprocessing

b) Contact Control

c) Meshing Control

Season 3: Static Analysis

a) Static Structural Analysis

b) Linear Structural Analysis

c) 2D Structural Analysis

Season 4: Vibration Analysis

a) Vibration Analysis

b) Free Vibration Analysis

c) Pre - Stressed Vibration Analysis

Season 5: Thermal Analysis

a) Thermal Analysis

b) Steady State Thermal Analysis

Season 6: Linear Buckling

a) Linear Buckling Analysis 1

b) Linear Buckling Analysis 2

Season 7: Result Processing

a) Results Postprocessing

b) Result Processing

Season 8: Parameters

a) Parameter Management

جهت دانلود کتاب آموزش جامع نرم افزار انسیس Ansys بر لینک زیر کلیک نمایید:

آموزش انسیس، کتاب آموزش جامع نرم افزار انسیس Ansys:: موضوعات مرتبط: نرم افزار ANSYS، ،

آموزش انسیس، مجموعه مقالات و جزوات آموزشی نرم افزار انسیس Ansys
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : یک شنبه 12 ارديبهشت 1395

 

نرم افزار ANSYS از دسته ابزارهای تحلیلی است که از روش اجزای محدود برای مدل سازی و تحلیل در آن استفاده می شود. روش اجزای محدود برای حل مسائل پیچیده با هندسه، نوع مصالح و بارگذاری دلخواه ابداع گردیده است. در این روش مدل های پیچیده ابتدا به اجزای کوچکتر قابل حل تقسیم شده و سپس با ترکیب نتایج بدست آمده از حل هر جزء با یکدیگر پاسخ کل مدل در هر نقطه بدست می آید. برتری تحلیل مسائل متنوع از یک طرف و ارتقاء تجهیزات کامپیوتری از طرف دیگر باعث شده است که کاربرد روش اجزای محدود و در نتیجه نرم افزارهای بر پایه آن رواج یابد. ابزارهای پیش بینی شده در ANSYS امکان تحلیل انواع مختلف سازه ها مانند قاب، مخزن، سد، پل و... و اجزای سازه ای مانند اتصالات فولادی، اعضای فولادی یا بتنی، ایزولاتورها، ... را به روش های مختلف فراهم ساخته است. از آن جمله می توان به تحلیل های استاتیکی، بارگذاری رفت و برگشتی، مودال، تاریخچه زمانی، طیفی و ... اشاره کرد. برای شبیه سازی شرایط مختلف تکیه گاهی گزینه های متعددی به صورت شتاب، جابجایی، نیرو و یا لنگر با الگوهای مختلف در دسترس هستند که بطور ثابت یا متغیر با زمان قابل استفاده اند. همچنین مدل های رفتاری مختلفی از مصالح شکل پذیر و ترد مانند مدل های دو و چند خطی فولاد، مدل دراگر پراگر و مدل شکست بتن در آن پیش بینی شده است که در حوزه رفتار غیر خطی بکار می روند.

وجود المان های مختلف با قابلیت های خاص از ویژگی های ANSYS است. دسته های مختلف المان ها مانند المان های خطی Beam، Link و Pipe بصورت دو و سه بعدی، المان های پوسته ای (انواع Shell ها، یک لایه، چند لایه، غشایی، خمشی)، المان های حجمی (انواع Solid ها) با رفتار خطی و غیر خطی، المان های تماسی با فاصله اولیه و فاقد سختی کششی (Contact)، فنرهای غیر خطی (Combin)، کابل، المان کنترلی، المان صلب، جرم متمرکز و ... انعطاف پذیری ویژه ای برای مدل سازی حوزه وسیعی از سازه ها و اجزای سازه ای در این نرم افزار فراهم ساخته اند. با وجود ویژگی های فراوان نرم افزار ANSYS و نرم افزارهای مشابه در مدل سازی و تحلیل، همواره باید به خاطر سپرد که در بررسی تحلیلی یک مدل، دیدگاه مهندسی و ذکاوت کاربر در فرآیند ساخت، تحلیل و کنترل نتایج، مهم ترین نقطه اتکاء برای تأیید صحت نتایج است و بکارگیری چنین نرم افزارهایی صرفاً به عنوان ابزاری برای ساده تر کردن و سرعت بخشیدن به فرآیند طراحی است. به همین دلیل قبل از بکارگیری هر ویژگی یا گزینه تحلیلی، مناسب است که مطالعات کافی درباره نحوه کارکرد و تئوری های وابسته به روش تحلیلی، نوع المان و مشخصات مصالح صورت گیرد.

مجموعه مقالات و جزوات آموزشی نرم افزار انسیس Ansys، یک مجموعه آموزشی مفید و کاربردی از نرم افزار انسیس است که مشتمل بر 3 مقاله انسیس به زبان انگلیسی (فرمت pdf) و 11 جزوه به زبان انگلیسی (فرمت powerpoint)، به همراه فرمول ها و روابط ریاضی، به ترتیب زیر گردآوری شده است:

مجموعه مقالات انسیس Ansys:

Lecture 1: APDL Math–Access to the ANSYS Solver Matrices with APDL

Lecture 2: Manipulating Text Strings in ANSYS Mechanical APDL

Lecture 3: Starting ANSYS Products From the Command Line

مجموعه جزوات آموزشی انسیس Ansys:

در این مجموعه تعدادی مثال به همراه توضیحات در نرم افزار انسیس آورده شده است. مثال ها شامل تحلیل تیر قوسی شکل، تیر معمولی، تست تماس، تحلیل هارمونیک، تحلیل مودال، تحلیل غیر خطی و … می باشد.

Booklets 1: Introduction to Nonlinear Analysis

Booklets 2: Modal Analysis

Booklets 3: Harmonic Analysis Workshop

Booklets 4: Harmonic Analysis

Booklets 5: Large Deflection Arched Beam

Booklets 6: Contact Stiffness Study

Booklets 7: Penetration Tolerance Study

Booklets 8: Contact and Target Designation

Booklets 9: Rigid to Flexible Contact with Pilot - Planar Seal

Booklets 10: Snap Fit

Booklets 11: Assembly Contact

جهت دانلود مجموعه مقالات و جزوات آموزشی نرم افزار انسیس Ansys بر لینک زیر کلیک نمایید:

آموزش انسیس، مجموعه مقالات و جزوات آموزشی نرم افزار انسیس Ansys:: موضوعات مرتبط: نرم افزار ANSYS، ،

آموزش انسیس، کتاب آموزش مدلسازی، آنالیز سازه ای، حرارتی، میدان های کوپله در نرم افزار انسیس Ansys
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : یک شنبه 12 ارديبهشت 1395

 

نرم افزار  ansys  در سال ۱۹۷۱ توسط شرکت آمریکایی swanson به عنوان یکی از پیشگامان نرم افزارهای اجزا محدود ساخته شد. این نرم افزار نسخه ی پیشرفته NISA می باشد و با استفاده از روش اجرای محدود (FEM) به حل معادلات گرمایی و مدل سازی تنش در اجسام می پردازد این نرم افزار هم می تواند در مکانیک سیالات برای برسی رفتار یک سیال و یا برسی مسائل انتقال حرارت با استفاده از اجزای محدود به کار رود و هم در مکانیک جامدات با بررسی تنش ها و ارتعاشات در سازه ها و قاب ها مسائل را حل کند. نرم افزار انسیس برای مهندسان مکانیک، متالوژی، عمران و هوافضا بسیار کاربردی می باشد.


کتاب آموزش مدلسازی، آنالیز سازه ای، حرارتی، میدان های کوپله در نرم افزار انسیس Ansys، یک کتاب جامع و مفید از آموزش نرم افزار انسیس می باشد. الگوی آموزشی این کتاب مبتنی بر آموزش با مثال و تمرین می باشد. این کتاب بخشی از امکانات عظیم نرم افزار انسیس را توضیح داده، مشتمل بر 395 صفحه، در 7 فصل، با فرمت pdf، به زبان فارسی و به همراه تصاویر هر محیط و نوار ابزارها، به ترتیب زیر گردآوری شده است:

فصل 1: آشنایی کلی با روش اجزاء محدود و نرم افزار ANSYS

 • آشنایی با روش اجزاء محدود
 • معرفی نرم افزار Ansys و هدف از انتخاب آن
 • آشنایی با نحوه نصب نرم افزار و نیازهای سخت افزاری آن
 • روش های اجراء نرم افزار
 • توضیح محیط نرم افزار و منوهای آن
 • انواع فایل های به کار گرفته شده توسط نرم افزار
 • ارتباط با نرم افزارهای دیگر

فصل 2: مدلسازی

 • مقدمه
 • تمرین اول: صفحه سوراخ دار
 • تمرین دوم: تونل باد
 • تمرین سوم: نقشه مهندسی
 • تمرین چهارم: سیلندر مخروطی
 • تمرین پنجم: آشنایی با کاربرد Work Plane
 • تمرین ششم: آشنایی با انتخاب اجزاء
 • تمرین هفتم: قالب صنعتی

فصل 3: آنالیزهای سازه ای

 • تمرین اول: استاتیکی
 • تمرین دوم: مودال
 • تمرین سوم: پاسخ منظم
 • تمرین چهارم: دینامیکی گذرا
 • تمرین پنجم:غیر خطی
 • تمرین ششم: خزش
 • تمرین هفتم: کمانش
 • تمرین هشتم: مواد مرکب
 • تمرین نهم: خستگی

 فصل 4: آنالیزهای حرارتی

 • تمرین اول: حالت پایدار
 • تمرین دوم: حالت گذرا
 • تمرین سوم: تشعشع

فصل 5: آنالیزهای میدان های کوپله

 • مقدمه
 • تمرین اول: تحلیل ترموالاستیک (غیر مستقیم)
 • تمرین دوم: میدان های کوپله مستقیم
 • تمرین سوم: آکوستیک

 فصل 6: آنالیزهای ویژه

 • تمرین اول: تحلیل دینامیکی سیال
 • تمرین دوم: مکانیک شکست
 • تمرین سوم: بهینه سازی طراحی
 • تمرین چهارم: آنالیز مودال برای سازه های متقارن تکراری
 • تمرین پنجم: تحلیل ویسکو الاستیک
 • تمرین ششم: آنالیز تماس

فصل 7: آشنایی با برخی امکانات ویژه

 • تمرین اول: تولد و مرگ المان
 • تمرین دوم: ساخت ماکرو

جهت دانلود کتاب کم نظیر آموزش مدلسازی، آنالیز سازه ای، حرارتی، میدان های کوپله در نرم افزار انسیس Ansys بر لینک زیر کلیک نمایید:

آموزش انسیس، کتاب آموزش مدلسازی، آنالیز سازه ای، حرارتی، میدان های کوپله در نرم افزار انسیس Ansys:: موضوعات مرتبط: نرم افزار ANSYS، ،

آموزش انسیس، جزوه آموزشی شبیه سازی احتراق موتور دیزل با مدل Eddy Dissipation در نرم افزار انسیس Ansy
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : جمعه 10 ارديبهشت 1395

 

در موتورهای دیزل (موتورهای احتراقی) زمانی که پیستون در نقطه مرگ بالا (Top Dead Center) قرار دارد، سوخت بطور مستقیم به محفظه احتراق (داخل سیلندر) پاشیده می شود. از آنجایی که دما و فشار در محفظه سیلندر (به علت تراکم) بالا است، لذا سوخت به صورت خودکار بعد از کمی تاخیر (Ignition Delay) مشتعل می شود و احتراق به صورت کامل انجام می شود. لذا این نوع احتراق از نوع غیرهم آمیخته می باشد.

جزوه آموزش شبیه سازی احتراق موتور دیزل با مدل Eddy Dissipation، مشتمل بر 35 صفحه، تایپ شده، به زبان انگلیسی روان به همراه تصاویر رنگی، توسط شرکت سازنده انسیس گردآوری شده است. در این جزوه آموزشی، شبیه سازی احتراق در موتور دیزل با استفاده از مدل Eddy-Dissipation آموزش داده شده است. همچنین در ادامه نمایی از هندسه، شبکه تولید شده و نتایج حاصله آمده است. در این مثال از یک UDF برای اعمال شرط اولیه چرخشی در جریان استفاده شده است، زیرا میزان چرخش اولیه جریان در سیلندر تاثیر بسیاری بر روی نوع احتراق و کیفیت آن دارد. از طرفی به صورت کامل با نحوه انجام تنظیمات Ignition Delay آشنا خواهید شد...

جهت دانلود جزوه آموزش شبیه سازی احتراق موتور دیزل با مدل Eddy Dissipation بر لینک زیر کلیک نمایید:

آموزش انسیس، جزوه آموزشی شبیه سازی احتراق موتور دیزل با مدل Eddy Dissipation در نرم افزار انسیس Ansys:: موضوعات مرتبط: نرم افزار ANSYS، ،

مقاله با عنوان: تحلیل استاتیكی سازه خرپا با استفاده از پارامترهای فازی با نرم افزار Ansys
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : چهار شنبه 8 ارديبهشت 1395

 

تحلیل استاتیكی یك خرپای دو بعدی با استفاده از مدل سازی عدم قطعیت های موجود در پارامترهای مؤثر در تحلیل سازه به صورت اعداد فازی با توابع عضویت مثلثی انجام شد. محاسبات فازی در حالت اول برای بارگذاری، ضریب كشسانی و ابعاد هندسی؛ در حالت دوم برای بارگذاری و ابعاد هندسی و در مرحله سوم برای ضریب كشسانی و ابعاد هندسی انجام شد. با افزایش تعداد اعداد فازی در محاسبات، جابجایی های بدست آمده با استفاده از اصل گسترش لطفی زاده فازی تر می شوند. پاسخ های فازی، طیف مقادیر ممكن را برای جابجایی المان های خرپا همراه با درجه عضویت آنها نشان می دهند و این می تواند، راه جایگزین مناسبی برای آزمایش های تحلیل سازه باشد. نتایج فازی هم خوانی كاملی با پاسخ های بدست آمده از نرم افزار Ansys به روش اجزای محدود برای تعیین تنش و جابجایی برای هر عضو سازه دارند...

مقاله تحلیل استاتیكی سازه خرپا با استفاده از پارامترهای فازی با نرم افزار Ansys مشتمل بر 6 صفحه، به زبان فارسی، تایپ شده، به همراه تصاویر، دیاگرام و فرمول ها و روابط ریاضی با فرمت pdf، گردآوری شده است.

جهت دانلود مقاله تحلیل استاتیكی سازه خرپا با استفاده از پارامترهای فازی با نرم افزار Ansys برلینک زیر کلیک نمایید:

تحلیل استاتیكی سازه خرپا با استفاده از پارامترهای فازی با نرم افزار Ansys

 :: موضوعات مرتبط: نرم افزار ANSYS، ،
:: برچسب‌ها: ANSYS,

مقاله با عنوان: بررسی تحلیلی و عددی ارتعاشات تیر ایزوتروپیك با سطح مقطع متغیر با نرم افزار Ansys
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : چهار شنبه 8 ارديبهشت 1395

 

در این مقاله ارتعاشات عرضی یك تیر ایزوتروپیك با ضخامت ثابت و پهنای متغیر نمایی، به كمك تئوری اویلر برنولی مورد بررسی قرار می گیرد. این نوع تیر در مقایسه با تیر یكنواخت، دارای توزیع بهینه تری در جرم و مقاومت است به عبارت دیگر با جرم یكسان دارای مقاومت خمشی بیشتری نسبت به تیر یكنواخت است ولی در ارتعاشات رفتار تقریبأ مشابهی دارد. در ابتدا معادلات حاكم بر ارتعاشات را به معادلات دیفرانسیل معمولی، تبدیل كرده و به حل تحلیلی آنها در سه شرط مرزی، دو سر تكیه گاه ساده، دو سرگیردار و یك سر گیردار می پردازیم. فركانس های طبیعی و شكل مدهای ارتعاشی را در شرایط مرزی مختلف، بدست می آوریم. سپس با تحلیل تیر به كمك نرم افزار انسیس Ansys نتایج بدست آمده از روش تحلیلی را تایید می كنیم. نتایج، تأثیر میزان نایكنواختی را در شكل مد، فركانس های طبیعی و دامنه ارتعاشات نشان می دهد...

مقاله بررسی تحلیلی و عددی ارتعاشات تیر ایزوتروپیك با سطح مقطع متغیر با نرم افزار Ansys مشتمل بر 7 صفحه، به زبان فارسی، تایپ شده، به همراه تصاویر، دیاگرام و فرمول ها و روابط ریاضی با فرمت pdf، گردآوری شده است.

جهت دانلود مقاله بررسی تحلیلی و عددی ارتعاشات تیر ایزوتروپیك با سطح مقطع متغیر با نرم افزار Ansys برلینک زیر کلیک نمایید:

بررسی تحلیلی و عددی ارتعاشات تیر ایزوتروپیك با سطح مقطع متغیر با نرم افزار Ansys:: موضوعات مرتبط: نرم افزار ANSYS، ،
:: برچسب‌ها: ANSYS,

مقاله با عنوان: تحلیل کمانش و پایداری ستون ویسکوالاستیک به روش المان محدود با نرم افزار Ansys
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : چهار شنبه 8 ارديبهشت 1395

 

در این مقاله کمانش و پایداری ستون ها و به خصوص ستون های ویسکوالاستیک مورد بررسی قرار گرفته است. شرح مختصری از رفتار مواد ویسکوالاستیک و معرفی این مواد بیان گردیده است. معادلات حاکم بر کمانش یک ستون ایده آل (با شرایط تکیه گاهی دو سر مفصل) و سایر شرایط تکیه گاهی دیگر نوشته شده و همچنین مقایسه رفتار ارتجاعی و غیر ارتجاعی ستون ها بیان گردیده است و در ادامه معادله حرکت یک ستون ویسکوالاستیک بر اساس روابط تنش کرنش در مواد ویسکوالاستیک بیان گردیده و پایداری یک مدل سه پارامتری از مواد ویسکوالاستیک در حضور بار ثابت با استفاده از مقایسه دو روش حل دقیق و برهان پایداری زمان محدود، و در حضور بار متناوب مورد بررسی قرار گرفته است. مدل کلوین ویت نیز با این روش مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است و نتایج در نمودارهای مربوطه ارائه گردیده است و در نهایت با استفاده از روش اجزاء محدود و با کمک نرم افزار انسیس Ansys کمانش یک ستون ویسکوالاستیک تحت بار گذرا مورد بررسی قرار گرفته است...

مقاله تحلیل کمانش و پایداری ستون ویسکوالاستیک به روش المان محدود با نرم افزار Ansys مشتمل بر 7 صفحه، به زبان فارسی، تایپ شده، به همراه تصاویر، دیاگرام و فرمول ها و روابط ریاضی با فرمت pdf به ترتیب زیر گردآوری شده است.

جهت دانلود مقاله تحلیل کمانش و پایداری ستون ویسکوالاستیک به روش المان محدود با نرم افزار Ansys برلینک زیر کلیک نمایید:

مقاله با عنوان: تحلیل کمانش و پایداری ستون ویسکوالاستیک به روش المان محدود با نرم افزار Ansys:: موضوعات مرتبط: نرم افزار ANSYS، ،

تحقیق با عنوان: بررسی رفتار مکانیکی تیر مرتعش با سطح مقطع متغیر و مقایسه آن با یک تیر مرتعش یکنواخت
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : چهار شنبه 8 ارديبهشت 1395

 

در این مقاله، به مطالعه ارتعاشات آزاد یك تیر ایزوتروپیك با سطح مقطع متغیر نمایی پرداخته شده است. در ابتدا، معادلات دیفرانسیل حاكمه استخراج شده و سپس به كمك روش جداسازی متغیرها، معادله دیفرانسیل با مشتقات جزئی به معادله دیفرانسیل معمولی تبدیل شده است و به حل تحلیلی آن در سه شرط مرزی، دو سر گیردار، یك سر گیردار و دو سر تكیه گاه ساده پرداخته شده است.

سپس به كمك روش های عددی، به محاسبه ی فركانس های طبیعی و شكل مدهای ارتعاشی در هر شرط مرزی پرداخته شده و با رسم نمودارها و ارائه جداول، تأثیر پارامتر تغییرات سطح مقطع را بر شكل مدها و فركانس های طبیعی ارتعاش نمایش داده شده است. در نهایت، تیر با سطح مقطع غیر یكنواخت در محیط نرم افزار Ansys مدل سازی شده و به تحلیل آن از دید خواص مكانیكی پرداخته شده و پس از مقایسه نتایج حاصله با تیر یكنواخت مشاهده گردیده كه تیر با سطح مقطع متغیر نمایی نسبت به تیر یكنواخت، دارای توزیع بهتری بین وزن و مقاومت مكانیكی است و این در حالی است كه فركانس ها و شكل مدهای آن بسیار نزدیك و شبیه به رفتار ارتعاشی تیر یكنواخت است.

مقاله بررسی رفتار مکانیکی تیر مرتعش با سطح مقطع متغیر و مقایسه آن با یک تیر مرتعش یکنواخت با نرم افزار انسیس Ansys مشتمل بر 9 صفحه، به زبان فارسی، تایپ شده، به همراه تصاویر، دیاگرام و فرمول ها و روابط ریاضی با فرمت pdf، به ترتیب زیر گردآوری شده است.

جهت دانلود تحقیق بررسی رفتار مکانیکی تیر مرتعش با سطح مقطع متغیر و مقایسه آن با یک تیر مرتعش یکنواخت با نرم افزار انسیس Ansys برلینک زیر کلیک نمایید:

تحقیق با عنوان: بررسی رفتار مکانیکی تیر مرتعش با سطح مقطع متغیر و مقایسه آن با یک تیر مرتعش یکنواخت با Ansys:: موضوعات مرتبط: نرم افزار ANSYS، ،


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.