google-site-verification=5hWSVQ193mCqPdre_SIGMP_ZjIHTvMflXnJnBO_Q35o آموزش آباکوس، مجموعه جزوات آموزشی و پروژه تحلیلی نرم افزار آباکوس ABAQUS
مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)


صفحه قبل 1 2 صفحه بعد

آموزش آباکوس، مجموعه جزوات آموزشی و پروژه تحلیلی نرم افزار آباکوس ABAQUS
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : دو شنبه 13 ارديبهشت 1395

 

 

CATIA یک نرم افزار با قابلیت بسیار بالا برای تولید یک محصول از مرحله طراحی تا بسته بندی می‌باشد که دارای محیط‌های متنوع در زمینه‌های CAD/CAM/CAE است. خصوصیت اصلی CATIA توانمندی گرافیکی و شبیه‌سازی قوی این نرم‌افزار است اما تحلیل‌گر ضعیف آن باعث می‌شود که کاربران برای عملیات CAE از نرم افزار‌های دیگر با تحلیل‌گر قوی استفاده کنند. برای این منظور نیاز بود که طرح را به نرم‌افزار تحلیل انتقال دهند و تفاوت بین اساس گرافیکی دو نرم افزار در بسیاری از موارد باعث اشکال در باز‌خوانی فایل در نرم افزار تحلیل از جمله در شناسایی سطوح و مرزهای قطعه می‌شد از این رو شرکت‌های بزرگ برای اینکه نیاز به یک نرم افزار برای کل فرآیند داشتند به نرم افزار‌های دیگری که مانند ProEngineering  رو می‌آوردند.

شرکت Dassualt System (صاحب امتیاز CATIA) برای کارهای CAE خود نرم افزار Abaqus را از شرکت SIMULIA خریداری نمود. نرم افزار Abaqus یک نرم افزار بسیار قوی در زمینه تحلیل المان‌محدود در زمینه‌های استاتیکی، دینامیکی و ترمودینامیکی است و قابلیت تحلیل با اکثر تئوری‌های المان‌محدود را داراست. اما مشکل عمده این نرم افزار قابلیت‌های گرافیکی پایین و عدم سهولت در ترسیم با آن می‌باشد. شرکت  Dassualt با ایجاد ارتباط بین دو نرم افزار، نرم افزار جدیدی با نام  Abaqus for CATIA ارائه نمود. در  Abaqus for CATIA دو محیط کاری به نام‌های  Abaqus Structural Analysis و Abaqus Thermal Analysis به محیط‌های ANALYSIS  کتیا اضافه شده. در این محیط‌ها ابزار‌هایی متشکل از ابزار‌های تحلیل خود کتیا و ابزار‌های مورد نیاز در ABAQUS گنجانده شده و بدین وسیله می‌توان از ویژگی‌های ترسیمی در کتیا و همچنین هسته حل‌گر قوی ABAQUS به طور همزمان بهره برد. بدین وسیله کتیا تبدیل به یک نرم افزار بسیار قوی در همه زمینه‌های CAD/CAM/CAE  می‌شود.

* جزوه آموزش نرم افزار آباکوس برای کتیا ABAQUS for CATIA مشتمل بر 30 صفحه، به زبان انگلیسی، تایپ شده، به همراه تصاویر آموزشی محیط نرم افزار، با فرمت PDF توسط دکتر نادر زمانی از دانشگاه ویندسور گردآوری شده است.

* علاوه بر جزوه آموزش نرم افزار آباکوس برای کتیا ABAQUS for CATIA شما کاربران عزیز می توانید جزوه آموزشی 4 تمرین تحلیلی نرم افزار آباکوس ABAQUS به زبان فارسی، تایپ شده، 42 صفحه، که توسط مهندس قیاسی به ترتیب زیر گردآوری شده است را دانلود نمایید:

تمرین 1: بررسی تمرکز تنش

تمرین 2: مراحل طراحی تیر یک سر گیردار

تمرین 3: بررسی ارتعاشات یک سیستم لوله

تمرین 4: تحلیل خطی کمانش یک صفحه

* همچنین علاوه بر مطالب آموزشی بالا یک پروژه ویژه با عنوان پروژه تحلیل تابلوی تبلیغاتی تحت بار نوسانی با آباکوس ABAQUS جهت دانلود قرار داده شده است. این پروژه مشتمل بر 21 صفحه، تایپ شده، به همراه روابط ریاضی و فرمول های کاربردی و تصاویر تک تک مراحل، توسط مهندس یوسفی با فرمت word جهت دانلود قرار داده شده است.

امیدواریم توانسته باشیم گوشه ای از درخواست های شما کاربران عزیز را تامین نموده باشیم.

جهت دانلود محصولات با عناوین زیر:

* جزوه آموزش نرم افزار آباکوس برای کتیا ABAQUS for CATIA

* جزوه آموزشی 4 تمرین تحلیلی نرم افزار آباکوس ABAQUS 

* پروژه تحلیل تابلوی تبلیغاتی تحت بار نوسانی با آباکوس ABAQUS

بر لینک زیر کلیک نمایید:

آموزش آباکوس، مجموعه جزوات آموزشی و پروژه تحلیلی نرم افزار آباکوس ABAQUS:: موضوعات مرتبط: نرم افزار ABAQUS، ،

پروژه راه اندازی و تهیه دستورالعمل کاربردی نرم افزار آباک
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : یک شنبه 12 ارديبهشت 1395

 

یکی از پرکاربردترین نرم ­افزارها در زمینه انجام آنالیزهای اجزای محدود، نرم­ افزار ABAQUS است. این نرم افزار در سال 1978 توسط Paul Sorensen ، Bengt Karlsson وDavid Hibbitt ایجاد شد. در ابتدا برای کاربرد در انرژی هسته ای و مهندسی حفاری طراحی شده بود چرا که مهندسین در این شاخه ها به ابزاری برای مطالعه مسائل پیچیده و غیر خطی نیاز داشتند. از آنجا که این نرم افزار بر اساس مسائل غیر خطی بنا گذاری شده توانایی بالایی جهت شبیه سازی جهان واقعی دارد. این نرم افزار به کاربر توانایی مدل کردن پیچیده ترین پدیده ها را با در نظر گرفتن اثرات بسیار ظریف می دهد. بدین ترتیب با توسعه دامنه وسیع صنایع در سالهای 1980 تا 1990 این نرم افزار به عنوان نرم افزار منتخب در میان سایر نرم افزار ها جایگاه ویژه ای یافت. نظر به اینکه ABAQUS یك ابزار مدلسازی عمومی و گسترده می باشد، استفاده از آن تنها محدود به تحلیل های مكانیك جامدات و سازه (تنش و تغییر مكان) نمی شود. با استفاده از این نرم افزار می توان مسایل مختلفی نظیر انتقال حرارت، نفوذ جرم، تحلیل حرارتی اجزاء الكتریكی، اكوستیك، مكانیك خاك و پیزو الكتریك را مورد مطالعه قرار داد. استفاده از نرم افزار ABAQUS با وجود اینكه مجموعه قابلیت های بسیار گسترده ای را در اختیار كاربر قرار می دهد، كار نسبتا ساده ای می باشد. پیچیده ترین مسایل را می توان به آسانی مدل كرد. به عنوان مثال مسایل شامل بیش از یك جزء را می توان با ایجاد مدل هندسی هر جزء و سپس نسبت دادن رفتار ماده مربوطه به هر جزء و سپس مونتاژ اجزاء مختلف مدل كرد. در اغلب مدلسازی ها، حتی مدل های با درجه غیر خطی بالا، كاربر می بایست تنها داده های مهندسی نظیر هندسه مساله، رفتار ماده مربوط به آن، شرایط مرزی و بار گذاری آن مساله را تعیین كند. در یك تحلیل غیر خطی، ABAQUS به طور اتوماتیك میزان نمو بار و تلرانس های همگرایی را انتخاب و همچنین در طول تحلیل مقادیر آن ها را جهت دستیابی به یك جواب صحیح تعدیل می كند. در نتیجه كاربر به ندرت می بایست مقادیر پارامترهای كنترلی حل عددی مساله را تعیین كند...

 

پروژه (راه اندازی و تهیه دستورالعمل کاربردی نرم افزار آباکوس Abaqus) مشتمل بر پنج فصل، 212 صفحه، تایپ شده، به همراه تصاویر رنگی محیط و دستورات نرم افزار آباکوس  ABAQUS، با فرمت PDF جهت دانلود قرار داده شده و فصل بندی پروژه  به ترتیب زیر می باشد:

مقدمه

فصل 1: آشنایی با روش اجزاء محدود

فصل 2: آشنایی مقدماتی با آباکوس ABAQUS

فصل 3: یک تمرین آموزشی

فصل 4: آشنایی با محیط های ABAQUS/CAE

فصل 5: مثال های حل شده

همچنین این پروژه  می تواند یک منبع مناسب جهت علاقمندان به علم تجزیه، تحلیل و آنالیز به کمک کامپیوتر (CAE) با نرم افزار ABAQUS می باشد.

جهت دانلود پروژه راه اندازی و تهیه دستورالعمل کاربردی نرم افزار آباکوس ABAQUS بر لینک زیر کلیک نمایید:

راه اندازی و تهیه دستورالعمل کاربردی نرم افزار آباکوس:: موضوعات مرتبط: نرم افزار ABAQUS، ،

آموزش انسیس، کتاب مجموعه مثال های کاربردی نرم افزار Ansys از مقدماتی تا پیشرفته
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : یک شنبه 12 ارديبهشت 1395

 

تفاوت نرم افزار انسیس و آباکوس:

مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه شود این است که مبنای هر دو نرم افزار روش اجزاء محدود می باشد. لذا این گونه نیست که گفته شود مثلا یک مسئله با آباکوس جواب های درست می دهد اما با انسیس جواب های غلط! به عبارت دیگر چنانچه یک مسئله را به دو اپراتور ماهر نرم افزارهای آباکوس و انسیس بدهیم تا آن را حل کنند، جواب های هر دو یکسان خواهد شد. البته اختلاف اندکی در دقت جواب این دو نرم افزار وجود خواهد داشت که آن هم برمی گردد به الگوریتم و روش حل معادلات در این دو نرم افزار.
این دو نرم افزار به نوعی رقیب یکدیگر می باشند لذا در هر کدام برخی آپشن ها وجود دارد که در دیگری نیست. مثلا مبحث XFEM که تئوری آن تازه در سال ۱۹۹۹ مطرح شده است، در نرم افزار آباکوس وجود داشته اما در انسیس وجود ندارد  و یا قابلیت تعریف مواد هوشمند Smart Material در انسیس وجود دارد اما در آباکوس می بایست با کدنویسی آن را تعریف کرد. البته تقریبا ۸۵ % قابلیت های این دو نرم افزار یکسان است. مهم ترین مزیتی که نرم افزار آباکوس نسبت به انسیس دارد اینست که این نرم افزار بسیار کاربر پسندتر از انسیس می باشد. بدین معنی که روند مدل سازی یک مسئله مهندسی مشخصی که هر دو نرم افزار قابلیت تحلیل آن را داشته باشند، در آباکوس بسیار بسیار راحت تر از انسیس است.
در حال حاضر نرم افزارهای مهندسی کتیا، سالیدورکس و آباکوس متعلق به یک کمپانی می باشند (در هر سه قابل رویت است). لذا ارتباط بسیار خوبی میان این سه نرم افزار مهندسی وجود دارد. شاید به همین علت است که نرم افزار اباکوس را یک نرم افزار مهندسی و انسیس را یک نرم افزار آکادمیک می نامند. یعنی در تحلیل مسائل صنعتی (در مقایسه با مسائل پژوهشی) نرم افزار آباکوس ترجیح داده می شود. یکی از مزیت های نرم افزار انسیس، کاربری آسان با زبان برنامه نویسی پارامتریک آن یعنی APDL می باشد. بدین معنی که تحلیل پارامتریک مسائل به کمک این زبان بسیار راحت تر از تحلیل آنها به زبان Python در آباکوس می باشد. البته ناگفته نماند که قابلیت های تحلیل پارامتریک به زبان Python در آباکوس بسیار فراتر از APDL انسیس می باشد. اما کار کردن با Python آباکوس بسیار دشوارتر از APDL انسیس است.

کتاب مجموعه مثال های کاربردی نرم افزار Ansys از مقدماتی تا پیشرفته، یک جزوه جامع، کاربردی و کم نظیر از آموزش نرم افزار انسیس می باشد. الگوی آموزشی این جزوه مبتنی بر آموزش با مثال های متعدد و کاربردی از سطح مقدماتی تا پیشرفته می باشد. این جزوه بسیاری از امکانات نرم افزار انسیس را توضیح داده، مشتمل بر 307 صفحه، در 4 فصل، به زبان انگلیسی روان، با فرمت pdf، به همراه تصاویر رنگی هر محیط و نوار ابزارها، به ترتیب زیر گردآوری شده است:

فصل 1: مثال های کاربردی سطح مقدماتی (Basic Tutorials)

 • مثال 1: خرپای دو بعدی (Two Dimensional Trust)
 • مثال 2: قلاب با تنش صفحه ای (Plane Stress Brucket)
 • مثال 3: ابزار مدل سازی در انسیس (Modeling Tools in Ansys)
 • مثال 4: ساخت مدل سالید (Soli Model Creation)

فصل 2: مثال های کاربردی سطح متوسط (Intermediate Tutorials)

 • مثال 1: اثر وزن بر یک تیر طره ای (Effect of Self Weight on a Cantilever Beam)
 • مثال 2:کاربرد بار گسترده (Application of Distributed Loads)
 • مثال 3: تحلیل غیر خطی تیر طره ای (NonLinear Analysis of a Cantilever Beam)
 • مثال 4:تشریح نمودارهای گرافیکی تحلیل (Graphical Solution Tracking)

 • مثال 5: کمانش (Buckling)
 • مثال 6: مصالح غیر خطی (NonLinear Materials)
 • مثال 7: تحلیل مودال تیر طره ای (Modal Analysis of a Cantilever Beam)
 • مثال 8: تحلیل هارمونیک تیر طره ای (Harmonic Analysis of a Cantilever Beam)

 • مثال 9: تحلیل گذرای تیر طره ای (Transient Analysis of a Cantilever Beam)
 • مثال 10: مثال ساده انتقال حرارت (Simple Conduction Example)
 • مثال 11: تحلیل حرارتی با مرزهای مختلف (Thermal Mixed Boundry Example(Conduction/Convection/Isulated)
 • مثال 12: مثال انتقال حرارت وابسته به زمان (Transient Thermal Conduction Example)
 • مثال 13: مدل سازی با Axisymmetry - (Modeling Using Axisymmetry)

فصل 3: مثال های کاربردی سطح پیشرفته (Advanced Tutorials)

 • مثال 1: کاربرد گره ها و فنرها در انسیس (Application of Joints and Springs in Ansys)
 • مثال 2: طراحی بهینه (Design Optimization)
 • مثال 3: زیر سازه (SubStructuring)
 • مثال 4: تحلیل ترکیبی سازه ای حرارتی (Coupled Structural/Thermal Analysis)

 • مثال 5: استفاده از المان های نوع پی (Using P Elements)
 • مثال 6: شبیه سازی ذوب شدگی با مرگ المان ها (Melting Using Element Death)
 • مثال 7: المان های تماسی (Contact Elements)
 • مثال 8: زبان طراحی پارامتری انسیس (Ansys Parametric Design Language)

فصل 4: مثال های کاربردی سطح پس پردازش (Post Process Tutorials)

 • مثال 1: مشاهده نتایج با زدن مقطع (Viewing X Sectional Results)
 • مثال 2: استفاده از مسیر برای مشاهده نتایج (Advanced X Sectional Results Using Paths to Post Process Results)
 • مثال 3: استفاده از جداول برای مشاهده نتایج (Data Ploting Using Tables to Post Process Results)
 • مثال 4: تغییر تنظیمات گرافیکی (Changing Graphical Propertise)

جهت دانلود کتاب مجموعه مثال های کاربردی نرم افزار Ansys از مقدماتی تا پیشرفته بر لینک زیر کلیک نمایید:

آموزش انسیس، کتاب مجموعه مثال های کاربردی نرم افزار Ansys از مقدماتی تا پیشرفته:: موضوعات مرتبط: نرم افزار ABAQUS، نرم افزار ANSYS، ،

تحقیق با عنوان: شبیه سازی فرآیند کشش عمیق ورق در نرم افزار آباکوس (Deep Drawing Simulation of Sheet
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : یک شنبه 12 ارديبهشت 1395

 

در این تحقیق فرآیند کشش عمیق ورق به صورت شبه استاتیک در یک مرحله توضیح داده شده است. مدل این مسئله شامل یک ورق که عمل تغییر شکل در آن صورت می گیرد، یک پانچ و یک قالب  (که به عنوان سطح صلب در نظر گرفته می شود) می باشد. از آنجایی که مدل این فرآیند به صورت تقارن محوری می باشد، می توان از المان پوسته ای (Shell Element) به صورت متقارن استفاده کرد. در صورتی که از مدل متقارن صفحه ای استفاده شود، نمی توان اثر چین خوردگی ها در مواقعی که تنش فشاری در جهت جانبی اهمیت دارد را بررسی کنیم...

تحقیق شبیه سازی فرآیند کشش عمیق ورق در نرم افزار آباکوس (Deep Drawing Simulation of Sheet With ABAQUS) مشتمل بر 25 صفحه، به زبان فارسی، تایپ شده، به همراه تصاویر، دیاگرام و فرمول ها و روابط ریاضی با فرمت pdf جهت دانلود قرار داده شده است.

جهت دانلود تحقیق شبیه سازی فرآیند کشش عمیق ورق در نرم افزار آباکوس (Deep Drawing Simulation of Sheet With ABAQUS) بر لینک زیر کلیک نمایید:

تحقیق با عنوان: شبیه سازی فرآیند کشش عمیق ورق در نرم افزار آباکوس (Deep Drawing Simulation of Sheet With ABAQUS):: موضوعات مرتبط: نرم افزار ABAQUS، ،

تحقیق با عنوان: شبیه سازی عملیات ماشینکاری سرعت بالا با استفاده از نرم افزار آباکوس Abaqus
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : یک شنبه 12 ارديبهشت 1395

 

هدف از این تحقیق شبیه سازی عملیات ماشین کاری و بررسی میزان کارائی ابزار برشی PCBN (پلی کربنات کوبیک برن نیتراید) روی ماشینکاری آلیاژ های تیتانیوم و فولاد ابزار H-13 با استفاده از نرم افزار آباکوس می باشد. کاربرد آلیاژ های تیتانیوم در صنایع پزشکی، هوا فضا، خودرو سازی، شیمیایی، کشتی سازی، لوازم و تجهیزات ورزشی می باشد.

(شبیه سازی و نحوه قرار گیری ابزار برشی و قطعه کار)

فولاد گرم کار H-13 غالبا در صنایع قالب سازی نظیر قالب های فورج و قالب های دایکاست استفاده می شود. ماشین کاری این مواد عموما با مشکلاتی از قبیل افزایش دمای برشی, انتقال آن به ابزار و نتیجتا شکست ابزار همراه است. در این مقاله تلاش می شود که با استفاده از نرم افزار آباکوس دمای برشی و انتقال آن به ابزار و توزیع تنش در حین فرآیند ماشین کاری پیش بینی شود. در پایان شبیه سازی نتیجه حاصله نمایش داده شده که ابزار برشی PCBN قادر است در برابر شوک های شدید حرارتی به خوبی مقاومت کند. به هرحال نتایج حاصله می تواند به فهم بیشتر از انتخاب ابزار برشی مناسب برای ماشین کاری مواد سخت کمک نماید...

(تصویر راست: توزیع حرارت هنگام ماشین کاری تیتانیوم و تصویر چپ: توزیع حرارت هنگام ماشین کاری فولاد ابزار)

تحقیق شبیه سازی عملیات ماشین کاری سرعت بالا با استفاده از نرم افزار آباکوس Abaqus مشتمل بر 6 صفحه، به زبان فارسی، تایپ شده، به همراه تصاویر، دیاگرام و فرمول ها و روابط ریاضی با فرمت word جهت دانلود قرار داده شده تا کاربر به راحتی بتواند از مطالب آن در صورت نیاز استفاده نماید و توسط مهندس امیر روشن ضمیر و فرزاد چارانی گردآوری شده است.

(تصویر راست: توزیع تنش هنگام ماشین کاری فولاد ابزار و تصویر چپ: توزیع تنش هنگام ماشین کاری تیتانیوم)

جهت دانلود تحقیق شبیه سازی عملیات ماشین کاری سرعت بالا با استفاده از نرم افزار آباکوس Abaqus بر لینک زیر کلیک نمایید:

تحقیق با عنوان: شبیه سازی عملیات ماشینکاری سرعت بالا با استفاده از نرم افزار آباکوس Abaqus:: موضوعات مرتبط: نرم افزار ABAQUS، ،

آموزش آباکوس، جزوه آموزش تحلیل قلاب در نرم افزار آباکوس (Bracket Analysis in ABAQUS)
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : جمعه 10 ارديبهشت 1395

 

المان‌های محدود و اجسام صلب مؤلفه های اساسی یک مدل آباکوس (ABAQUS) هستند. المان‌های محدود شکل پذیر هستند در حالی که اجسام صلب بدون تغییر شکل در فضا حرکت می‌کنند. اگر چه کاربران برنامه های تحلیل اجزای محدود ممکن است شناختی از ماهیت المان‌های محدود داشته باشند، مفهوم عمومی اجسام صلب در یک برنامه اجزای محدود ممکن است تا حدودی جدید باشد.

برای افزایش بازده محاسباتی، برنامه آباکوس (ABAQUS) توانایی‌های عمومی در مورد مدل‌سازی اجسام صلب دارد. هر جسم یا بخشی از آن را می‌توان به صورت جسم صلب تعریف نمود. بیشتر انواع المان می‌تواند برای تعریف اجسام صلب مورد استفاده قرار گیرد. مزیت اجسام صلب نسبت به اجسام شکل پذیر این است که اجسام صلب تنها دارای شش درجه آزادی در یک گره مرجع که برای آن جسم صلب تعریف شده، هستند. برعکس، المان‌های شکل پذیر درجات آزادی متعددی دارند که برای محاسبه تغییر شکل آن‌ها محاسبات زیادی باید انجام شود. وقتی که این تغییر مکان‌ها قابل صرف نظر کردن باشند و یا برای کاربر مهم نباشند، مدل سازی جسم به صورت صلب به طور قابل ملاحظه ای از حجم محاسبات می‌کاهد بدون آنکه بر دقت نتایج خروجی تأثیری داشته باشد.

* جزوه آموزش تحلیل قلاب در نرم افزار آباکوس (Bracket Analysis in Abaqus) مشتمل بر 18 صفحه، به زبان انگلیسی روان، آموزش در هر مرحله به همراه تصویر، با فرمت PDF گردآوری شده است. در فایل آموزشی بصورت گام به گام به تحلیل قلاب پرداخته شده است. در این آموزش از نحوه وارد کردن (Import) قطعه و انتخاب جنس و مش بندی شروع و به خرجی گرفتن در Abaqus می انجامد.

جهت دانلود جزوه آموزش تحلیل قلاب در نرم افزار آباکوس (Bracket Analysis in Abaqus) برلینک زیر کلیک نمایید:

آموزش آباکوس، جزوه آموزش تحلیل قلاب در نرم افزار آباکوس (Bracket Analysis in ABAQUS):: موضوعات مرتبط: نرم افزار ABAQUS، ،

تحقیق با عنوان: نحوه مدل سازی مواد پیزوالکتریک در نرم افزار تحلیلی آباکوس ABAQUS
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : پنج شنبه 9 ارديبهشت 1395

 

در این تحقیق قصد داریم به بررسی مواد پیزوالکتریک، کاربردها، اثرها، خواص آن ها و همچنین نحوه ی مدل سازی آن در نرم افزار تحلیل آباکوس بپردازیم. به طور کلی توانایی تبدیل دو جانبه فشار مکانیکی و الکتریسیته را به یکدیگر "خاصیت پیزو الکتریک" می نامند. همچنین تولید الکتریسیته به کمک نیروی فشار را پیزو الکتریک می گویند...

تحقیق آموزشی نحوه مدل سازی مواد پیزوالکتریک در نرم افزار تحلیلی آباکوس ABAQUS، مقاله ای مفید و کاربردی، مشتمل بر 34 صفحه، در 12 بخش، به زبان فارسی، با فرمت pdf، به همراه تصاویر رنگی توسط مهندس سمیع پور به ترتیب زیر گردآوری شده است:

 • مقدمه
 • پیزوالکتریک چیست؟
 • تاریخچه مواد و اثر پیزوالکتریک
 • اثر مستقیم و معکوس پیزو الکتریک
 • کاربرد اثر مستقیم پیزو الکتریک
 • کاربرد امواج فراصوتی در مواد پیزو الکتریک
 • ارتباط اثر پیزو الکتریک با ساختار مولکولی مواد
 • وابستگی مواد پیزوالکتریک به دما
 • کاربردهای اثر پیزوالکتریک
 • نحوه ی مدلسازی مواد پیزوالکتریک در اباکوس
 • اجزاء محدود
 • نحوه ی مدل سازی مواد پیزو الکتریک

 

جهت دانلود پروژه نحوه مدلسازی مواد پیزوالکتریک در نرم افزار تحلیلی آباکوس ABAQUS بر لینک زیر کلیک نمایید:

تحقیق با عنوان: نحوه مدل سازی مواد پیزوالکتریک در نرم افزار تحلیلی آباکوس ABAQUS:: موضوعات مرتبط: نرم افزار ABAQUS، ،

تحقیق با عنوان: تحلیل صفحه کامپوزیتی تحت تنش کششی در نرم افزار آباکوس (Composite Plate Analysis in A
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : پنج شنبه 9 ارديبهشت 1395

 

مساله مورد نظر یک صفحه ی کامپوزیتی به ضخامت 1mm، عرض و طول برابر 1m می باشد، خواص ماده ی در نظر گرفته شده برای این مساله مقادیر Ey=1.4 GPa Ex=14 GPa و Es=1.4 GPa ، ضریب پواسون v می باشد. این صفحه که از یک سمت در راستای افقی (x) و در سمت دیگر تحت تنش کششی 1MPa قرار گرفته است. زوایای الیاف در این تک لایه می بایست یک بار با ضخامت 1mm در حالت های 0,30,45,60,90 و بار دیگر در زاویه ثابت 45 درجه و ضخامت های مختلف 0.5,1,1.5mm مورد بررسی قرار گیرد...

(مدل سازی صفحه کامپوزیتی با استفاده از المان Shell)

تحقیق تحلیل صفحه کامپوزیتی تحت تنش کششی در نرم افزار آباکوس (Composite Plate Analysis in ABAQUS) مشتمل بر 14 صفحه، به زبان فارسی، تایپ شده، به همراه تصاویر، دیاگرام و فرمول ها و روابط ریاضی با فرمت pdf، گردآوری شده است.

(مش بندی صفحه کامپوزیتی به کمک Mesh Part Instance)

جهت دانلود تحقیق تحلیل صفحه کامپوزیتی تحت تنش کششی در نرم افزار آباکوس (Composite Plate Analysis in ABAQUS) بر لینک زیر کلیک نمایید:

تحقیق با عنوان: تحلیل صفحه کامپوزیتی تحت تنش کششی در نرم افزار آباکوس (Composite Plate Analysis in ABAQUS):: موضوعات مرتبط: نرم افزار ABAQUS، ،

مقاله با عنوان: شبیه سازی سه بعدی فرآیند شکل دهی افزایشی دو نقطه ای ورق آلومینیومی به روش اجزاء محدو
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : چهار شنبه 8 ارديبهشت 1395

 

در فرآیند شکل دهی افزایشی دو نقطه ای، یک ابزار فرم دهی با نوک کروی با اعمال فشار بر روی ورق در امتداد مسیرهای طرح ریزی شده به وسیله یک دستگاه CNC، تغییر شکل مورد نظر در قطعه را بوجود می آورد. در این روش از یک قالب در زیر ورق استفاده می شود که این قالب ثابت، ساپورت کننده ورق در طول پروسه شکل دهی می باشد. این روش برای نمونه سازی، شکل دهی اشکال پیچیده و تولید قطعات با تیراژهای کم مناسب می باشد. در این پروژه فرآیند شکل دهی افزایشی دو نقطه ای ورق آلومینیومی برای تولید ظروف مخروطی شکل با زاوایای دیواره 30، 45 و 60 درجه به وسیله کد اجزای محدود دینامیکی صریح با نرم افزار آباکوس ABAQUS شبیه سازی شده است. به کمک شبیه سازی عددی، نیروهای وارده بر ابزار ثابت و توزیع تنش و کرنش در طول قطعه محاسبه و با مقادیر تجربی بدست آمده توسط سایرین، مقایسه شده است. همچنین ضخامت بدست آمده از نتایج شبیه سازی عددی با مقادیر بدست آمده از قانون سینوس مقایسه شده است...

مقاله شبیه سازی سه بعدی فرآیند شکل دهی افزایشی دو نقطه ای ورق آلومینیومی به روش اجزاء محدود با نرم افزار ABAQUS مشتمل بر 10 صفحه، به زبان فارسی، تایپ شده، به همراه تصاویر، دیاگرام و فرمول ها و روابط ریاضی با فرمت pdf، گردآوری شده است.

جهت دانلود مقاله شبیه سازی سه بعدی فرآیند شکل دهی افزایشی دو نقطه ای ورق آلومینیومی به روش اجزاء محدود با نرم افزار ABAQUS بر لینک زیر کلیک نمایید:

شبیه سازی سه بعدی فرآیند شکل دهی افزایشی دو نقطه ای ورق آلومینیومی به روش اجزاء محدود با نرم افزار ABAQUS:: موضوعات مرتبط: نرم افزار ABAQUS، ،
:: برچسب‌ها: ABAQUS,

مقاله با عنوان: اثر نسبت کشش بر منحنی حد گسیختگی در فرآیند هیدروفرمینگ با سنبه سر کروی در نرم افزار
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : چهار شنبه 8 ارديبهشت 1395

 

فرآیند هیدروفرمینگ یکی از موثرترین روش های تولید، جهت افزایش حد کشش در شکل دادن ورق های فلزی می باشد. چرا که در فرآیند هیدروفرمینگ، شکل دهی توسط سنبه ای انجام می شود که قطعه را در جهت متقابل، با فشار کنترل شده سیال به جلو می برد. در این پروژه فرآیند کشش عمیق هیدروفرمینگ برای سنبه های سر کروی مورد بررسی قرار گرفته است. مسیرهای مختلف فشار در نرم افزار آباکوس ABAQUS تست شده، تا محدوده فشار کاری، به صورت شبیه سازی شده به دست آید. در نهایت اثر نسبت کشش، بر روی فشار محدوده کاری بررسی می شود. همچنین جهت بررسی دقت شبیه سازی، نتایج به دست آمده با تعدادی تست تجربی مقایسه شده اند. بررسی های انجام شده، بیانگر این است که با افزایش نسبت کشش، منحنی پارگی به شدت افت می کند و مساحت ناحیه مجاز کاهش می یابد...

مقاله اثر نسبت کشش بر منحنی حد گسیختگی در فرآیند هیدروفرمینگ با سنبه سر کروی در نرم افزار ABAQUS مشتمل بر 8 صفحه، به زبان فارسی، تایپ شده، به همراه تصاویر، دیاگرام و فرمول ها و روابط ریاضی با فرمت pdf، گردآوری شده است.

جهت دانلود مقاله اثر نسبت کشش بر منحنی حد گسیختگی در فرآیند هیدروفرمینگ با سنبه سر کروی در نرم افزار ABAQUS برلینک زیر کلیک نمایید:

اثر نسبت کشش بر منحنی حد گسیختگی در فرآیند هیدروفرمینگ با سنبه سر کروی در نرم افزار ABAQUS:: موضوعات مرتبط: نرم افزار ABAQUS، ،
:: برچسب‌ها: ABAQUS,


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.