google-site-verification=5hWSVQ193mCqPdre_SIGMP_ZjIHTvMflXnJnBO_Q35o آموزش فلوئنت، جزوه آموزش نرم افزار فلوئنت برای کتیا Fluent for CATIA
مجموعه فایل های آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار کتیا (CATIA) و مجموعه کتب, جزوات, پروژه و مقالات تخصصی مهندسی مکانیک (ساخت و تولید, جامدات, سیالات)


صفحه قبل 1 2 صفحه بعد

آموزش فلوئنت، جزوه آموزش نرم افزار فلوئنت برای کتیا Fluent for CATIA
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : دو شنبه 13 ارديبهشت 1395

 

این نرم افزار در واقع یک نرم افزار جانبی می باشد که بر روی نرم افزار CATIA نصب شده و به کمک روش های تحلیل سیالاتی فلوئنت می توانید تحلیل جریان و انتقال حرارت را در محیط کتیا داشته باشید. این نرم افزار از تمامی کدهای موجود در نرم افزار ANSYS Fluent برای تحلیل جریان سیال استفاده می نماید.

از مزایای اصلی این نرم افزار می توان به عدم نیاز به تولید شده و آماده سازی آن در نرم افزار مجزای دیگری اشاره کرد. از طرفی دیگر به فرآیند تولید شبکه اتوماتیک در آن اشاره کرد که تحلیل عددی را برای مهندسان تازه کار در این زمینه، آسان تر می نماید. کاربرد اصلی این نرم افزار در زمینه بهینه سازی هندسی قطعات صنعتی با رویکرد آیرودینامیکی و انتقال حرارت است.

در تصاویر زیر می توانید چند نمونه از مسائل مختلف حل شده با این نرم افزار را مشاهده نمایید:

جزوه آموزش نرم افزار فلوئنت برای کتیا Fluent for CATIA مشتمل بر نه (9) فصل، به زبان انگلیسی، تایپ شده، به همراه تصاویر رنگی، با فرمت Powerpoint به ترتیب زیر گردآوری شده است:

Section 1: Introduction

Section 2: Getting Started

Section 3: Defining the Geometry

Section 4: Meshing

Section 5: Physical Properties

Section 6: Flow Physics

Section 7: Boundary and Initial Conditions

Section 8: Fluent Solution Process and Setup

Section 9: Post processing

جهت دانلود جزوه آموزش نرم افزار فلوئنت برای کتیا Fluent for CATIA بر لینک زیر کلیک نمایید:

آموزش فلوئنت، جزوه آموزش نرم افزار فلوئنت برای کتیا Fluent for CATIA:: موضوعات مرتبط: نرم افزار Fluent & Gambit، ،

آموزش فلوئنت، جزوه آموزش شرایط مرزی و پارامترهای آشفتگی در نرم افزار Fluent
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : چهار شنبه 8 ارديبهشت 1395

 

برای حل عددی فرم گسسته معادلات دیفرانسیلی پاره ای، تعیین شرائط مرزی و اولیه الزامی است. این موضوع در بحث ریاضی یک اصل محسوب می شود. در شبیه سازی عددی جریان سیال نیز علاوه بر مطرح بودن بحث ریاضی حل معادلات، باید نوع و فیزیک جریان نیز در مرزهای دامنه محاسباتی به حلگر شناسانده شود. بنابراین هدف از تعریف شرائط مرزی در دینامیک سیالات عددی، مقید ساختن فرم گسسته معادلات برای حل آن در یک چهارچوب خاص و نیز تعریف ویژگی جریان در مرزهای دامنه محاسباتی می باشد. فرم های متعددی از شرایط مرزی برای شبیه سازی جریان وجود دارد. بعضی از شرایط مرزی حالت خاص داشته و بعضی از آن نیز بطور گسترده ای برای آنالیز انواع جریان استفاده می شود.

استفاده از شرط مرزی مناسب تابعی از نوع رژیم جریان، اطلاعات موجود در ورودی و خروجی جریان و نیز سازگاری نوع حلگر و الگوریتم عددی استفاده شده با شرط مرزی است. در صورت انتخاب نامناسب شرط مرزی، نه تنها دقت شبیه سازی کاهش می یابد بلکه در مواقعی نیز موجب همگرائی کند و یا حتی واگرائی در روند حل می شود. یکی از مزیت های نرم افزار فلوئنت، جامع بودن شرائط مرزی موجود در این نرم افزار می باشد. خوشبختانه در این نرم افزار، تقریباً تمامی شرایط مرزی موجود در نظر گرفته شده است. البته در نسخه 6 نرم افزار فلوئنت قابلیت های جدیدی در تعریف شرائط مرزی نسبت به نسخه 5.23 این نرم افزار وجود دارد. در این جزوه آموزشی سعی شده تا انواع شرایط مرزی موجود در این نرم افزار به همراه تئوری و راه کارهای استفاده از آنها و همچنین قابلیت های اضافه شده به نسخه 6 این نرم افزار، به طور کامل تشریح گردد...

جزوه آموزشی شرایط مرزی و پارامترهای آشفتگی در نرم افزار Fluent مشتمل بر 60 صفحه، به زبان فارسی، تایپ شده، به همراه تصاویر، دیاگرام و فرمول ها و روابط ریاضی با فرمت pdf، گردآوری شده است.

جهت دانلود جزوه آموزشی شرایط مرزی و پارامترهای آشفتگی در نرم افزار Fluent برلینک زیر کلیک نمایید:

آموزش فلوئنت، جزوه آموزش شرایط مرزی و پارامترهای آشفتگی در نرم افزار Fluent:: موضوعات مرتبط: نرم افزار Fluent & Gambit، ،
:: برچسب‌ها: Fluent & Gambit,

مقاله با عنوان: بررسی افزایش ظرفیت کمپرسور سانتریفوژ با استفاده از شبیه سازی عددی با نرم افزار Fluen
نویسنده : www.BartarFile.ir تاریخ : چهار شنبه 8 ارديبهشت 1395

 

در این مقاله به منظور افزایش ظرفیت یک کمپرسور سانتریفوژ صنعتی حل عددی معادلات ناویر استوکس در محدوده ورودی تا خروجی انجام گرفته است. توزیع فشار، سرعت و تنش های دیواره با استفاده از مدل اغتشاشی توربولانس محاسبه گردیده و شبیه سازی عددی به کمک نرم افزار فلوئنت Fluent و بر اساس روش حجم محدود انجام شده است. با تغییر پارامترهای مختلف نظیر سرعت چرخش، طول پره ها، خم پره ها و ارتفاع پره ها منحنی مشخصه کمپرسور رسم شده است و با منحنی مشخصه کمپرسور موجود، همین شرایط طراحی مقایسه شده است. نتایج، تغییر نسبت فشار کمپرسور را با تغییر هر کدام از این پارامترها نشان می دهد. در نهایت با توجه به شرایط منحنی های مشخصه بهترین شکل پروانه برای ایجاد اختلاف فشار مناسب در دبی طراحی برگزیده شد...

مقاله بررسی افزایش ظرفیت کمپرسور سانتریفوژ با استفاده از شبیه سازی عددی با نرم افزار Fluent مشتمل بر 8 صفحه، به زبان فارسی، تایپ شده، به همراه تصاویر، دیاگرام و فرمول ها و روابط ریاضی با فرمت pdf، گردآوری شده است.

جهت دانلود مقاله بررسی افزایش ظرفیت کمپرسور سانتریفوژ با استفاده از شبیه سازی عددی با نرم افزار Fluent برلینک زیر کلیک نمایید:

بررسی افزایش ظرفیت کمپرسور سانتریفوژ با استفاده از شبیه سازی عددی با نرم افزار Fluent:: موضوعات مرتبط: نرم افزار Fluent & Gambit، ،
:: برچسب‌ها: Fluent & Gambit,

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.